20.01.2013

"ROK JULIANA TUWIMA"- W NASZEJ SZKOLE ROZPOCZĘTY

Otóż bieżący rok, zgodnie z Ustawą Sejmu VII kadencji z dnia 7 grudnia 2012, ogłoszony został Rokiem Juliana Tuwima. Okazji do świętowania nie brakuje, gdyż to właśnie teraz przypada 100. rocznica debiutu łódzkiego poety, a także 60. rocznica jego śmierci.

 

tuwim.jpg

Julian Tuwim (1894-1953) był polskim pisarzem, satyrykiem i publicystą żydowskiego pochodzenia, a jego miastem rodzinnym była Łódź. Należy go pamiętać jako twórcę kabaretu literackiego Pod Picadorem, a także jako współtwórcę grupy poetyckiej Skamander. Jest autorem licznych zbiorów poetyckich, m.in. Czyhanie na Boga (1918), Treść gorejąca (1936), poematu Kwiaty polskie (1940-1946, wyd. 1949) oraz popularnych wierszy skierowanych do najmłodszych czytelników: Lokomotywa, Abecadło czy Słoń Trąbalski.

tuwim2.jpgtuwim1.jpgtuwim3.jpg

W naszej bibliotece znajdziecie  dzieła Juliana Tuwima zarówno dla dużych, jak i tych małych.

Serdecznie zapraszamy!

Nasza szkoła postanowiła uczcić Rok Tuwima m.in. zachęcając uczniów do zapoznania się z twórczością poety i jego barwnym życiorysem. Raz w tygodniu  z inicjatywy Pani Katarzyny Sęk uczennice klas starszych będą czytać wiersze poety, przedszkolakom. Pierwsze spotkanie dzieci przyjęły z entuzjazmem.

IMG_2470.JPGIMG_2471.JPG

Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały bajki o "Słoniu Trąbalskim". Nastąpiła pełna integracja młodszych członków SKO ze starszymi. Dzieci przekonały się, że oszczędzać można nie tylko na zabawki,ale również na  ciekawe i pouczające książki.

1
Komentarze