09.05.2011

Trochę historii o nas

kurs023.jpg

W październiku 2004 r. po kilkunastu latach przerwy wznowiła działalność w naszym Zespole Szkół Szkolna Kasa Oszczędności.
Pomysł założenia SKO wypłynął od Spółdzielni Uczniowskiej „Jutrzenka” działającej w naszej szkole i rozwijającej u uczniów zainteresowania ekonomiczne. Stąd też SKO działa we współpracy z SU „Jutrzenka”.
W przedsięwzięciach ekonomicznych biorą udział prawie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Oni to koordynują działania i popularyzują wiedzę ekonomiczną wśród uczniów całego Zespołu Szkół.
W bieżącym roku szkolnym postanowiliśmy gromadzić pieniądze na książeczkach SKO, aby w maju zrealizować projekt edukacyjny„ Jak ciekawie i pożytecznie spędzić trzy dni w stolicy Polski - Warszawie?”
W ciągu roku poznawaliśmy historię SKO i zasady oszczędzania oraz działalność banku PKO BP SA. Oprócz własnych oszczędności podejmowaliśmy akcje zarobkowe, wykonywaliśmy prace na rzecz szkoły i środowiska oraz rozwijaliśmy wiedzę ekonomiczną. Wiedza ta na pewno zaprocentuje w naszym dorosłym życiu. Wypracowanymi zyskami potrafiliśmy się podzielić z innymi. Część pieniędzy z akcji zarobkowych przekazaliśmy dla sparaliżowanego Pawła Fortuny z naszej gminy oraz wpłaciliśmy dla Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II w Dębicy na akcję „Pola nadziei ”. O naszej działalności informowaliśmy na gazetkach ściennych i na apelach szkolnych.
18
Dodaj Komentarz
  • 22
  • 19
  • 13
Komentarze