25.10.2011

Październik miesiącem oszczędzania!!!

Każdego roku w październiku rozpoczynamy naszą przygodę z oszczędzaniem w SKO, dlatego bardzo zainteresował nas konkurs "Październik miesiącem oszczędzania". Działania przez nas podejmowane zachęcały do oszczędzania, promowały SKO i PKO Bank Polski.

SKO005.jpg

1.Pierwszym zadaniem było przygotowanie apelu o Szkolnej Kasie Oszczędności, oszczędzaniu pieniędzy, surowców i energii, który przedstawiliśmy  całej społeczności uczniowskiej. Zaproponowaliśmy wszystkim przyłączenie się do akcji oszczędzania wody, energii i surowców we własnych domach oraz w szkole.

SKO019.jpg

2.Wykonaliśmy gazetkę ścienną o Szkolnej Kasie Oszczędności, na której umieściliśmy hasła zachęcające do oszczędzania pieniędzy. W miesiącu październiku wpłaciliśmy na książeczki SKO kwotę 560 zł.

SKO015.jpg

3.Rozpowszechniliśmy SKO w szkole podstawowej naszego Zespołu Szkół i wręczyliśmy książeczki SKO najmłodszym uczniom z symboliczną wpłatą 1 zł, którą ufundowała spółdzielnia uczniowska działająca w naszej szkole.

SKO013.jpg

4.Wykonaliśmy plakaty zachęcające wszystkich uczniów do oszczędzania wody i energii elektrycznej, które umieściliśmy na korytarzu szkolnym. Miały one przypominać o oszczędzaniu wody  przy myciu rąk, zakręcaniu kranów i wyłączaniu zbędnych żarówek w klasach i na korytarzu szkolnym.

SKO010.jpg

5.Uczniowie dyżurni monitorowali zużycie w szkole wody i energii elektrycznej, przypominali o oszczędzaniu wody i gaszeniu światła. Informowali, że zmniejszyło się zużycie wody i energii elektrycznej.

z.bmp

6.Przeprowadziliśmy zbiórkę nakrętek plastikowych, zebraliśmy  jeden worek, ale akcję będziemy kontynuować nadal.

SKO017.jpg

7. Wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską "Jutrzenka" i samorządem szkolnym przeprowadziliśmy akcję "Godzina dla Nagawczyny". Zachęcaliśmy wszystkich mieszkańców Nagawczyny do wyłączenia zbędnych żarówek w domach 27.10.2011 od godz.21.00 do godz.22.00. Z naszych obserwacji wynika, że wielu mieszkańców przyłączyło się do naszej akcji.

Październik jest miesiącem oszczędzania, ale działania będziemy kontynuować, gdyż widzimy efekty  naszego oszczędzania.

 

1
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 8
  • 10
Komentarze