15.01.2012

„Uczmy się dzielić miłością” – grudniowe akcje charytatywne w ZS w Nagawczynie

DSC050822.JPG Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas dla wszystkich chrześcijan. To czas zadumy nad swoim życiem i jego sensem. To czas kiedy rodzina łączy się i zasiada do wspólnej wieczerzy wigilijnej - lecz nie wszyscy mają takie szczęście. Boże Narodzenie uczy nas wrażliwego, pełnego ciepła uczynnego życia. Wrażliwość ta, powinna być kierowana pod adresem rodzin ubogich i potrzebujących. Dlatego nauczyciele Zespołu Szkół w Nagawczynie co roku pragną przekazywać młodemu pokoleniu ideę bezinteresownego niesienia pomocy POMAGAMY I UCZYMY POMAGAĆ. W miesiącu grudniu przeprowadzono następujące akcje charytatywne : Po raz dwunasty uczniowie wzięli udział w XII edycji Akcji "Góra Groszy" Towarzystwa Nasz Dom, której celem jest wsparcie rodzinnych domów dziecka. Uczniowie kwestowali na terenie szkoły. Komisja w składzie Gabriela Czaja, Weronika Pociask, Michalina Patla - uczennice klasy II gimnazjum wraz z opiekunem Agatą Wiater - pedagogiem szkolnym przeliczyli około 5000 monet. Ogółem zebrano 148zł i 60gr.

Na terenie szkoły zorganizowano akcję "Świąteczna paczka". Udało się nam zebrać dużą ilość artykułów spożywczych i chemicznych dla potrzebującej rodziny. Paczka została przekazana 21.12.2011r przy współpracy z GOPS w Dębicy. Opiekunem akcji była Agata Wiater pedagog szkolny.

W dniach 13- 22 grudnia 2011 odbywał się kiermasz ozdób świątecznych pod patronatem Szkolnej Kasy Oszczędności, Spółdzielni Uczniowskiej „Jutrzenka” i Samorządu Szkolnego. W tym roku postanowiono przeprowadzić zbiórkę na hospicjum dębickie im Jana Pawła II. Uczniowie wraz z nauczycielkami A. Mazur, B. Mądro, A. Kubisztal przygotowali na kiermasz kartki świąteczne, stroiki, choinki z makaronu i szyszek, aniołki z filcu, ozdoby z gipsu, bombki ze styropianu ręcznie zdobione. Każda ozdoba była niepowtarzalna. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów i rodziców. Sprzedano ponad 60 kartek, 100 ozdób z gipsu, 25 bombek ręcznie zdobionych, 15 choinek z makaronu 20 stroików, 40 aniołów z filcu 10 i wiele innych cudnych rzeczy. Ze sprzedaży ozdób uzyskano około 600 zł. Pieniądze zostaną wiosną wpłacona dla Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II w Dębicy na akcję „Pola nadziei ”.

Zwieńczeniem wszystkich grudniowych akcji było rozstrzygnięcie konkursu na anioła bożonarodzeniowego, który zorganizowały p. Beata Mądro i Alicja Mazur. Na konkurs wpłynęło 14 prac. Każdy anioł był tak niepowtarzalny, że JURY przyznało wszystkim uczestnikom równorzędne pierwsze miejsce. Dyplomy i nagrody uczniowie otrzymali na spotkaniu opłatkowym 22 grudnia. W obecnych czasach musimy wszyscy razem uczyć się nie tylko dzielić pieniędzmi ale i miłością, która przepełnia nasze serca. Wszystkim osobom, które wzięły udział w akcjach serdecznie dziękujemy.

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 12
  • 11