15.11.2018

Odkrywamy bezpieczeństwo

W październiku uczniowie klas drugich, w ramach programu "Odkrywamy bezpieczeństwo", uczestniczyli w spotkaniu z wykładowcami Szkoły Policji w Słupsku oraz klasa I b wzięła udział w zajęciach dla uczniów szkół podstawowych zorganizowanych przez WORD w Słupsku. Tematyką tych spotkań było bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Wykładowcy w przystępny sposób przypomnieli dzieciom bardzo ważne aspekty bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które powinni zapewniać rodzice czy opiekunowie podczas wożenia ich w pojazdach. Przypomniano także podstawowe zasady prawidłowego korzystania z przejść dla pierwszych - zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej. Rozmawiano również na temat prawidłowego poruszania się rowerem.

Poruszono także kwestię zachowania podczas spotkania z agresywnym psem - zaprezentowano pozycje ciała jakie należy zastosować, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Podczas spotkania dzieci wykazywały ogromne zainteresowanie ogólnie pojętym bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Uczniowie wskazywali na zagrożenia, również te popełnianie przez swoich najbliższych. Aktywnie brały udział w rozmowach, dzieląc się swoimi doświadczeniami. 

imgimgimgimgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 24
  • 14