13.11.2012

WIELKIE ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY!

19 października 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 2 przeżywała wielką uroczystość - nadanie imienia Europejskich Dróg Świętego Jakuba.

Do tego dnia przygotowywaliśmy się od momentu podjęcia uchwały przez Radę Miasta Lubań, czyli od dnia 27 marca 2012 roku. A pracy mieliśmy bardzo dużo!

Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą koncelebrowaną prowadzoną przez ekscelencję księdza biskupa dr Marka Mendyka. Podczas mszy w asyście Pocztu Sztandarowego i Rady Rodziców nastąpiło poświęcenie sztandaru. Po mszy świętej zaproszeni goście i cała społeczność szkolna wraz z rodzicami przeniosła się w mury Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu. Tam właśnie Przewodnicząca Rady Miasta Lubań p. Małgorzata Grzesiak uroczyście odczytała uchwałę Rady Miasta o nadaniu imienia Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnym bardzo ważnym punktem programu było odebranie sztandaru z rąk Rady Rodziców przez panią dyrektor Małgorzatę Nir i przekazanie go Pocztowi Sztandarowemu Uczniów. Oddając w ich ręce ten cenny dar pani Dyrektor nakazała, aby o niego dbać, otaczać go powszechnym szacunkiem i nigdy nie splamić jego honoru.

 

Naszą uroczystość uświetnili swoimi przemówieniami zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Lubań p. Arkadiusz Słowiński, Starosta Powiatu Lubańskiego p. Walery Czarnecki, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Dróg Św. Jakuba w Polsce p. Emil Mendyk.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Joanny Tuszyńskiej - Wizy. Przepiękna dekoracja, stroje i gra naszych aktorów wzbudziły zachwyt zebranych.

Po zakończonej uroczystości na wszystkich czekał, na pięknie udekorowanym stole, słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Nasze święto zostanie na zawsze zapisane w historii szkoły jako dzień niezwykle uroczysty i radosny. A wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej uroczystości przesyłamy z serca płynące DZIĘKUJEMY!!!!!

100_2770.JPG

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY ZE SZTANDAREM ;)

100_2788.JPG

PRZEDSTAWIENIE ZAPREZENTOWANE PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW ;)

100_2802.JPG

ŻYCZENIA I PODZIĘKOWANIA DLA NASZEJ KOCHANEJ PANI DYREKTOR ;)

100_0967.JPG

BURMISTRZ MIASTA LUBAŃ ZAMIEŚCIŁ WPIS DO KRONIKI SZKOLNEJ ;)

100_1024.JPG

CIASTA BYŁY PRZEPYSZNE ;)

4
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 13
  • 0
Komentarze