19.11.2013

Wielkie święto naszej szkoły!

Dnia 24 października odbył się uroczysty apel z okazji I rocznicy nadania naszej szkole imienia Europejskich Dróg Świętego Jakuba w Lubaniu. Po odśpiewaniu hymnu szkoły przez całą społeczność głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Nir. Przypomniała wydarzenia sprzed roku związane z nadaniem szkole imienia. Zaprezentowała również slajdy z czynionych przygotowań i z samej uroczystości. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym pokazem.

Następnie pani Ewa Strączyńska wygłosiła prelekcję na temat historii szlaków św. Jakuba oraz współczesnych tendencji do ich odnowy. Podkreśliła wagę i znaczenie imienia szkoły. Podane informacje były skierowane w szczególności do najmłodszych uczniów, aby wiedzieli, skąd wzięła się idea takiej nazwy szkoły.

W dalszej kolejności został przeprowadzony dla dzieci quiz z wiedzy o drogach św. Jakuba. W klasach młodszych zwyciężyli uczniowie kl. II, a w starszych kl. IV. Zostali oni uhonorowani dyplomami. Przy tej okazji wszyscy doskonale się bawili. Na tym apel zakończono.

 

copy3_of_1.jpegcopy_of_1a.jpeg

 

copy2_of_2.jpegcopy2_of_3.jpeg

copy3_of_4.jpegcopy2_of_5.jpeg

 

copy2_of_6.jpegcopy_of_7.jpeg

8.jpeg

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 4
  • 1