11.12.2019

,,Nocne spanie – na Mikołaja oczekiwanie”

Noc z 6 na 7 grudnia 2019 roku uczniowie klas I – III spędzili w nietypowy sposób. Po raz pierwszy w naszej szkole miało miejsce długo wyczekiwane przez najmłodszych ,,Nocne spanie – na Mikołaja oczekiwanie”.

 

Uczniowie zaopatrzeni w materace, karimaty, śpiwory, poduszki i oczywiście ulubione przytulanki, zjawili się w szkole o godzinie 18.00 i od razu przystąpili do przygotowywania klas do nocowania.

   Nasz wieczór rozpoczęliśmy od atrakcji w postaci różnorodnych zabaw przygotowanych przez wychowawców. Czas płynął tak szybko, że nie wiadomo, kiedy pojawił się wyczekiwany Gość. O godzinie 20.00 Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi. Przywitaliśmy go wspólnym wierszem i mikołajkową zumbą prowadzoną przez panią Dorotę Wajcfelt. Po wspaniałych występach Mikołaj rozdał dzieciom paczki. W podziękowaniu za otrzymane upominki, każda klasa zaśpiewała przygotowaną piosenkę o Mikołaju.

  Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie podarkami uczniów naszej szkoły. Kolejnym, ważnym momentem tego wieczoru, była kolacja – zamówiona przez rodziców pizza. Okazało się, że ogromne apetyty dopisywały nawet ,,niejadkom”. Po kolacji dzieci rozpakowały prezenty, uczestniczyły w grach i zabawach. Potem nastąpiła wieczorna toaleta, a po niej przyszedł czas na relaks w ,,klasowym kinie”. Uczniowie, wygodnie leżąc w śpiworach, obejrzeli na wielkim ekranie bajkę. Emocje spowodowane niecodzienną sytuacją, nie pozwoliły od razu zasnąć. Poranną pobudkę ogłoszono już po godzinie 7.00, a stęsknieni rodzice zaczęli przychodzić po swoje pociechy. Opowiadaniom nie było końca. Wszyscy bardzo szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domu.

  Z pewnością jeszcze to powtórzymy!  Nocowanie w szkole, to alternatywa dla wycieczki, która bardzo spodobała się uczniom oraz ich rodzicom. Takie nietypowe okoliczności sprawiają, że dzieci odnajdują się w nowej sytuacji, integrują się, uczą się współpracy.