30.06.2021

PODSUMOWANIE SKO W ROKU SZKOLNYM 2020/21

W Szkolnej Kasie Oszczędności oszczędza 117 uczniów naszej szkoły, z czego 94  ma konta internetowe. Łączna wartość  oszczędności zgromadzonych przez wszystkich SKO- wiczów wynosi ok. 66150, co daje ponad 565  zł na jednego ucznia oszczędzającego w SKO.

Opiekun SKO  prowadził zajęcia i zabawy  mające na celu poszerzenie wiedzy ekonomiczniej i gospodarowania pieniędzmi. Wiele zadań poświęcał na propagowanie idei oszczędzania, poznanie sposobów gromadzenia pieniędzy oraz płynących z tego korzyści. Odbywały się także spotkania poświęcone oszczędzaniu nie tylko pieniędzy, ale również wody, energii elektrycznej i dbania o ekologię.

Od 19 kwietnia do 9 maja odbył się TEST WIEDZY SKO. Z zaproszenia do udziału skorzystały dzieci z klas 1- 6, które aktywnie i chętnie przystąpiły do jego rozwiązania.Wirtualna formuła sprawdzianu zaciekawiła dzieci, co spowodowało, że uczniowie wielokrotnie rozwiązywali test w szkole i w domu. Dzieci rozwiązując test zdobyły wiedzę oraz praktyczne umiejętności dotyczące tworzenia bezpiecznych haseł w internecie, zdrowego odżywiania, sposobów oszczędzania: pieniędzy, wody , prądu oraz miło spędziły czas. Test został rozwiązany przez uczniów naszej szkoły około 1000 razy.

W miesiącu czerwcu opiekun SKO zorganizował wycieczki do banku PKO BP w Lubaniu dla uczniów klas 1-3. Ponadto odbyły się zajęcia w kl. VI a i VI b z pracownikiem banku w celu zapoznania uczniów z ofertą banku dla dzieci po 13. roku życia.  Opiekun SKO spotkał się także  z uczniami kl. II a, II b, II c, IIIa i IIIb  w celu przeprowadzenia zajęć podsumowujących wiedzę zdobytą przez cały rok szkolny o SKO i oszczędzaniu.

  Informacje na temat działalności SKO opisywane są w artykułach umieszczanych na stronie szkoły, Facebooku oraz w Gazecie Regionalnej.

 W bieżącym roku szkolnym kontynuowane jest prowadzenie bloga SKO, na którym systematycznie dokonywane są wpisy (około 180). W miesiącu lutym otrzymaliśmy tytuł BLOG MIESIĄCA. 

W ostatnim tygodniu czerwca opiekun SKO nagrodził najaktywniejszych i najlepiej oszczędzających SKO -wiczów. Oto oni:

 

img

img

 

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

 img

img

 

img 

 

img

img

img

img

img

 

img

 

 

5
Dodaj Komentarz
 • 10
 • 3
 • 2
Komentarze
 • izabela720
  izabela720
  5.173.xxx.xxx
  2021-10-03 17:16 | Temat: SKO W SP2 W LUBANIU
  ODPOWIEDZ

  ৡৣ  MIŁEGO ৡৣ❤️ৡৣ
    ,ৡৣ❤️ৡৣ DNIA ☀️,҉, ܓ
  ڰۣڿ•✿ ڰۣڿ•✿ ৡৣ❤️ৡৣ ŻYCZĘ

 • heniawisniewska
  heniawisniewska
  37.47.xxx.xxx
  2021-07-01 09:45 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  ☀️😎☀️Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym🚣‍🏄‍🚵‍😍 Dziękujemy za wspólne blogowanie SKO Biała Panieńska😍

 • Natolinek
  Natolinek
  79.184.xxx.xxx
  2021-07-01 00:06 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Życzymy wspaniałych wakacji :)☀️😎 Dziękujemy za wspólne blogowanie!

 • izabela720
  izabela720
  5.173.xxx.xxx
  2021-06-30 16:48 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  ♥ ( \") (” ) ♥.
           •*””*°•..(¯`v´¯)
              •*””*°•..`•.¸.•´
                 •*””*°•..(¯`v´¯)
                 •*””*°•..`•.¸.•´
    ▃▅▅▃   ▃▅▅▃  ▅▃ `.
    ||][|] [|][|| ||][|] [|][|| |[][]|_ḽḽ
    |_______| |_______ | |_____D
    (@)-(@)⋞⋟(@)-(@)⋞⋟(@)(@)|◣ Wakacyjne pozdrowienia z Lubania :-)
  Życzymy udanych wakacji!!!

 • izabela720
  izabela720
  5.173.xxx.xxx
  2021-06-30 16:48 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  ♥ ( \") (” ) ♥.
           •*””*°•..(¯`v´¯)
              •*””*°•..`•.¸.•´
                 •*””*°•..(¯`v´¯)
                 •*””*°•..`•.¸.•´
    ▃▅▅▃   ▃▅▅▃  ▅▃ `.
    ||][|] [|][|| ||][|] [|][|| |[][]|_ḽḽ
    |_______| |_______ | |_____D
    (@)-(@)⋞⋟(@)-(@)⋞⋟(@)(@)|◣ Wakacyjne pozdrowienia z Lubania :-)
  Życzymy udanych wakacji!!!