13.09.2018

"O oszczędzaniu" by Ola:)

Początek roku szkolnego to czas na postanowienia i refleksje więc może warto się zastanowić czy do swoich planów na rok szkolny 2018/2019 nie wdrożyć "planu oszczędzania". Poczytajcie co na ten temat ma do powiedzenia nasza koleżanka z klasy III gimnazjum Ola Stawiarska. Zapraszamy do lektury i komentowania:)

OSZCZĘDZANIE

                Głównym tematem mojego wpisu jest oszczędzanie, a więc czym ono jest, co oznacza ten termin? Pierwsze co nam się kojarzy z tym określeniem to pieniądze. Mówiąc krótko i na temat: OSZCZĘDZANIE to nie wydawanie pieniędzy lub wydawanie ich w mniejszej ilości w celu odłożenia ich na coś innego, zainwestowania w coś, na czym nam zależy. Oszczędzając – nie wykorzystujemy wszystkiego od razu, ale odkładamy to na później. Wiąże się to niekiedy z rezygnacją z niektórych przyjemności, lecz dzięki temu zauważamy po pewnym czasie efekty, czyli coś, na czym nam zależy. W przypadku oszczędzania pieniędzy możemy umieścić nasze środki na koncie w banku, dzięki czemu osiągniemy zysk w postaci odsetek.

Jakie są jeszcze korzyści oszczędzania? Jeżeli mamy uskładane środki, możemy z nich skorzystać w nagłej potrzebie, kiedy mamy jakiś problem, czy też pomóc i pożyczyć je bliskim.

Istnieje tylko jedna wada składania pieniędzy i jest to zbieranie ich do skarbonki. Jeżeli jej dobrze nie ukryjemy, ktoś może nam ją rozbić i zabrać oszczędzone pieniądze! Dlatego też warto odłożyć nasze środki na konto, przykładowo konto SKO, które będzie najlepszym wyjściem.

                Ola Stawiarska

2
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 14
  • 16
Komentarze