29.10.2018

Ślubowanie klasy 1

 

Ślubowanie klas pierwszych to od lat niezwykłe wydarzenie w szkolnym kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. ks. Teodora Korcza w Topoli Małej.  W tym roku miało ono miejsce 25 października. Był to dzień długo wyczekiwany przez dzieci. Powodem, z pewnością była sama uroczystość, jak również niespodzianki przygotowane przez rodziców.

Podczas ceremonii 16 pierwszoklasistów w obecności dyrekcji szkoły pani Grażyny Bąk, wychowawcy pani Eweliny Perz, zaproszonych gości w osobach: wice wójt Gminy Ostrów Wielkopolski pan Antoni Hadryś, sołtys wsi Topola – Osiedle pan Andrzej Dobras, sołtys wsi Topola Mała pan Przemysław Wala oraz swoich najbliższych - rodziców  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dyrektor szkoły dokonała aktu pasowania na ucznia, wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne. Rodzice wręczyli pamiątkowe kuferki, których zawartość na pewno przyda się podczas zajęć dydaktycznych.

Podczas części artystycznej pierwszaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, recytatorskie oraz sportowe, wypiły przysłowiowy eliksir mądrości, wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć dzieci udały się na zasłużony słodki  poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólnie z nimi spędziły miłe chwile.

 

1
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 1
  • 7
Komentarze