18.11.2018

11 listopada

„Opuszczamy zaułki wspomnień, otwieramy furtę jutra,

by uszyć patriotyzm na miarę swojego czasu”

 

     W piątek 9 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość ta rozpoczęła się o godz. 11.11 od wspólnego zaśpiewania czterech zwrotek hymnu narodowego, gdyż jak wiele innych polskich szkół i przedszkoli wzięliśmy udział w akcji bicia "Rekordu dla Niepodległej".

      Przygotowania do obchodów Święta Niepodległości trwały w naszej szkole już od dłuższego czasu i koncentrowały się głównie wokół montażu słowno-muzycznego zatytułowanego „Patriotyzm szyty na miarę naszych czasów”, który stanowił swoistą lekcję historii i patriotyzmu.

     Widowisko wywarło na wszystkich duże wrażenie i skłoniło do refleksji, że nie wolno nam – Polakom zapominać o przeszłości, bo historia to przecież nasze korzenie i tradycja, ale należy także, w każdy możliwy sposób, okazywać naszą miłość i szacunek do ojczyzny.

     Uczniowie naszej szkoły stosownym ubiorem, postawą, słowem, tańcem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami.

1
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 5
  • 8
Komentarze