27.09.2022

Europejski Dzień Języków

Celem organizacji obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole jest przede wszystkim zachęcenie uczniów do nauki języków obcych przez całe życie. Fotorelacja z przedsięwzięcia ;)

Europejski Dzień Języków przypada na dzień 26 września. Ideą organizacji tego święta w szkole jest zachęcanie dzieci i młodzieży do nauki języków obcych, dlatego też wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Krupki w Łączkach uczestniczyli w konkursach, zabawach językowych i innych atrakcjach. 

Z okazji Europejskiego Dnia Języków wszystkie zajęcia dla uczniów kl. IV-VIII odbywały się w oparciu o rozwijanie umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy o krajach. Dzień rozpoczął się od zajęć języka niemieckiego. Uczniowie kl. VII-VIII pracowali nad rozwijaniem umiejętności mówienia w języku niemieckim, sprawdzali znajomość słownictwa z różnych obszarów językowych oraz grali w gry edukacyjne. Następnie uczniowie kl. IV-VIII wzięli udział w konkursie „Cześć! Hi! Hallo! – czyli jak witamy się w różnych językach”Przygotowanie się do tego konkursu było jedyną pracą domową uczniów sprawdzaną w tym dniu. Uczestniczyli również w zajęciach języka angielskiego, w czasie których mogli usystematyzować posiadaną wiedzę na temat krajów anglojęzycznych.

 

Wśród atrakcji znalazły się również:

- konkurs piosenki anglojęzycznej 

- wspólne tańce i śpiew kl. „0”-III w języku angielskim 

- prezentacje flag krajów europejskich 

- konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

- przedsięwzięcie SKO-wiczów pn. „Kiermasz przekąsek znanych na całym świecie”

 

  W ramach

KIERMASZU SKO PRZEKĄSEK ZNANYCH NA CAŁYM ŚWIECIE

uczniom udało się zebrać 211 zł na konto szkoły :)

img 

Wszystkie aktywności i zajęcia przygotowały:

p. Małgorzata Kaczmarczyk (nauczyciel jęz. angielskiego i opiekun SKO)

p. Justyna Witkiewicz (nauczyciel języka niemieckiego)

0
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 5
  • 6