03.06.2017

„Z pasją przez życie”

Projekt SKO, SzOK- u i Samorządu Uczniowskiego

 

 

 img img img

W piątek, 2 czerwca 2017r. przy wsparciu uczniów z SKO, Szkolnego Ośrodka Kariery i Samorządu Uczniowskiego, odbyły się w Szkole Podstawowej nr 65 pokazy talentów uczniowskich pod hasłem „Z pasją przez życie”. Była to już VII Edycja tego Projektu.

         Jego celem było pokazanie dzieciom, jak można ciekawie spędzać wolny czas
i rozwijać swoje różnorodne pasje, uczyć się współpracy, aby osiągnąć wspólny cel i brać odpowiedzialność za realizację swoich marzeń.

 Podczas Pikniku Rodzinnego, gdzie jak zawsze wspólnie mogły bawić się całe rodziny  korzystając z atrakcji przygotowanych przez społeczność szkolną i Radę Osiedla Bułaty Centrum, odbyły się występy uczniów.

 Podczas wcześniejszego castingu wybrani zostali uczniowie mający najciekawsze  pasje.

 W Finale, podczas Pikniku, można było podziwiać występy mażoretki, ciekawe eksperymenty, pokazy tańca współczesnego i uczestniczyć w koncercie skrzypcowym i gitarowym. Harcerki zaprezentowały szanty przy brzmieniu gitar, a najmłodsi uczestnicy z klasy I zagrali na keyboardzie i flażoletach.  Absolwentka szkoły dała popis baletowy, a najlepsi wokaliści zaśpiewali swoje ulubione przeboje.

img

 

W trakcie całej imprezy istniała możliwość wymiany  przedmiotów, które są hobbystycznie kolekcjonowane (znaczki, monety, pocztówki, minerały i inne).

  Odbyło się wspólne tańczenie zumby, które poprowadził instruktor ze szkoły tańca, mieszczącej się w pobliżu szkoły. 

Uczennice przygotowały wystawę prac plastycznych, a chłopcy własnoręcznie wykonane makiety prezentujące militaria. Uczeń interesujący się robotyką zaprezentował skonstruowane przez siebie roboty, a miłośniczki prac ręcznych zrobioną przez siebie biżuterię. Byli tez miłośnicy podróży, koni, kotów i klocków Lego.

 Uczniowie z SKO przygotowali kolekcje numizmatyczne i filatelistyczne,  korzystając również ze zbiorów swoich rodziców i dziadków.

Mamy mogły wykazać się  swoimi pasjami kulinarnymi przygotowując smaczne krokiety, placki ziemniaczane oraz różne słodkości i kawę. Nie zabrakło zdrowych owocowych szaszłyków i przekąsek, gdyż w tym roku SKO promuje zdrowe odżywianie.

        Nauczyciele w-f przygotowali niespodzianki w postaci wyścigów gokartów i przeciągania liny.

Wymyślone przez organizatorów „Targi rzeczy zbędnych” okazały się bardzo ciekawą formą eko – oszczędzania, które promuje SKO. Przedmioty bezużyteczne w domach przydały się innym i można je było nabyć na przygotowanym stoisku. Przeczytane książki, gry i zabawki uzyskały nowych właścicieli. Dużym zainteresowaniem cieszyła się aukcja najcenniejszych gadgetów uzyskanych od przyjaciół szkoły. Aukcję poprowadził jeden z rodziców.

      Każdy, kto w jakiś sposób przyczynił się do wzbogacenia Projektu otrzymał dyplom i podziękowania, a najbardziej aktywni wolontariusze, nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Osiedla, SKO i Rodziców.

 img

 Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uatrakcyjnienia naszej imprezy i zaprezentowania swoich pasji składamy serdeczne podziękowania. 

  Uczestnicy Pikniku podkreślali, że projekt bardzo się podobał, że zobaczyli jak atrakcyjnie można spędzać czas. Poznaliśmy swoje zainteresowania i często pozostające w ukryciu talenty.

       Wydaje nam się, iż w ten sposób nasze SKO, SzOK i SU zwiększyły skuteczność działań, na rzecz aktywizacji uczniów. Zachęcamy wszystkich do udziału w tego typu projektach, które wymagają dużo pracy, ale przynoszą wiele satysfakcji wszystkim biorącym udział w przygotowaniu przedsięwzięcia.

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 10
  • 3