04.04.2019

Spotkanie z Żyrafką Lokatką.

Dnia 3 kwietnia naszą szkołę odwiedziła p. Sylwia Pałka - pracownica oddziału PKO BP wraz ze specjalnym gościem - Żyrafą Lokatką.

Żyrafa Lokatka i Pancernik Hatetepes są wirtualnymi bohaterami Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, którzy w przyjazny sposób prowadzą dzieci przez świat finansów. Podczas spotkania, Żyrafa Lokatka opowiedziała uczniom klas pierwszych,  skąd się wzięły pieniądze, do czego służą, jak je oszczędzać i jak mądrze nimi gospodarować. Zachęcała również do założenia własnego konta SKO.

 

img

 

Na koniec spotkania dzieci zrobiły sobie kilka pamiątkowych zdjęć.

img

 

img

 

Szkolne Kasy Oszczędności PKO Banku Polskiego (SKO) to najstarszy, największy i najnowocześniejszy program edukacji finansowej dla dzieci w Polsce. Nasze szkolne SKO liczy ponad 80 członków i prężnie się rozwija. Współpracujemy z bankiem już od 7 lat.

img
SKO to nie tylko nauka oszczędzania, ale także podstawy bankowości, ekonomii, przedsiębiorczości oraz ekologii i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Program pomaga dzieciom rozwinąć świadomość znaczenia pieniądza w współczesnym świecie, roli oszczędzania w życiu człowieka oraz poczucia satysfakcji z osiągnięcia zamierzonych celów.

Zachęcamy nie tylko uczniów klas I do przystąpienia do SKO i udziału w szkolnych konkursach związanych z oszczędzaniem.  

 

1
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 5
  • 1
Komentarze