05.10.2017

Mamy pomysł na oszczędzanie - łapmy deszczówkę.

26 września 2017 r. w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi, odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu „Zaprojektuj okładkę zeszytu do przyrody” - treść okładki odnosiła się do hasła "Zatrzymaj krople wody"

Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów łódzkich szkół podstawowych wiedzy na temat zrównoważonego zarządzania wodami opadowymi.

img

 

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Prezydent Hanna Zdanowska, która gratulując zwycięzcom oraz wyróżnionym kreatywności, podkreśliła jak ważna jest ochrona zasobów wodnych. Pan Krzysztof Kacprzak, Członek Zarządu ŁSI sp. z o.o., docenił pomysłowość i jakość wykonania prac oraz ich zgodność z hasłem kampanii „Zatrzymaj krople deszczu”.img

 

 

 

 

 

Naszą szkołę reprezentowała Zuzia Linek z klasy Vb, która może pochwalić się własnym projektem okładki. Zuzia odebrała nagrodę z rąk Pani Hanny Zdanowskiej, Prezydent Mista Łodzi.  W konkursie udział wzięła również Malwina Edyk z klasy VI b.

 

Zuzia i Malwina poprzez udział w konkursie pokazały jak można zaoszczędzić nie tylkowodę, która krąży w przyrodzie,  ale również pieniądze.

deszczówka.info

 

 

Dzięki Łódzkiej Spółce Infrastrukturalnej – która organizowała konkurs nasza szkoła wzbogaciła się również z dodatkowy sprzęt sportowy a klasy starsze otrzymały pamiątkowe zeszyty z okładkami zaprojektowanymi przez kolegów. 

 Pamiętajcie - łapcie deszczówkę i pieniądze. 

 Znalezione obrazy dla zapytania krople deszczu gif

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 9
  • 1