23.10.2011

Rajd pieszy "Szlakiem Wojska Polskiego II RP".

W naszej szkole od wielu lat prężnie działa koło turystyczne. Uczniowie biorą aktywny udział w wędrówkach turystyczno-krajoznawczych i marszach na orientację. Koło corocznie organizuje dwie imprezy dla środowiska oświatowego Grudziądza.

Dnia 22 października 2011r. odbył się rajd pieszy "Szlakiem Wojska Polskiego II RP" zorganizowany przez Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne nr 71. Wzięło w nim udział ponad 400 uczniów i nauczycieli grudziądzkich szkół! Trasa liczyła 12 kilometrów. Podczas rajdu złożono także kwiaty pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zakończenie miało miejsce w naszej szkole, gdzie turyści posilili się ciepłą zupą. Rozstrzygnięto też konkurs pod nazwą "Historia Wojska Polskiego", który był zorganizowany na trasie rjdu.

Uczniowie, którzy są członkami koła byli bardzo pomocni nauczycielom-opiekunom koła organizującym rajd. Przed imprezą wyszukiwali najkorzystniejsze oferty pod względem ceny (artykuły spożywcze, nagrody książkowe, ...). Potem sporządzili kosztorys. Podczas ustalania regulaminu rajdu opiekunowie wykorzystali propozycje uczniów.

 

IMG_3027.JPG

 

IMG_3037.JPG

 

IMG_3046.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 15
  • 10