14.11.2011

Obchody Święta Niepodległości.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu imprezach organizowanych z okazji tego Święta.

Dnia 5 listopada 2011r. w miejscowości Grupa koło Grudziądza odbył się XXII rajd wielodyscyplinowy "Odzyskanie Niepodległości-1918" zorganizowany przez Wojskowe Koło PTTK Osesek oraz XXV Mistrzostwa Centrum Szkolenia Logistyki w Marszach na Orientację.

W imprezach tych wzięło udzał 56 uczniów oraz 6 nauczycieli. Trasa rajdu liczyła 10 km. Przedstawiciele naszej szkoły w konkursie historycznym organizowanym na trasie zajęli pierwsze miejsce. Z kolei udział w marszu na orientację rozwinął umiejętność posługiwania się mapą i kompasem.

 

IMG_3081.JPG

 

IMG_3087.JPG

 

W dniu Święta Niepodległości 35 uczniów wraz z Panią Dyrektor oraz opiekunem Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI uczestniczyło w uroczystościach miejskich. Delegacja szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego na Rynku Głównym w Grudziądzu.

 

Dnia 9 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość "Spotkanie Pokoleń-Pieśń Patriotyczna", na której byli obecni rodzice, uczniowie i zaproszeni goście. Obejrzeli oni przedstawienie z okazji Święta Niepodległości oraz uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni. Z zaciekawieniem wysłuchali też chóru nauczycieli, który zaśpiewał dwie piosenki.

 

DSC_0185.JPG

 

DSC_0215.JPG

 

DSC_0224.JPG

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 11
  • 12