05.12.2018

SKO przekonuje, że marzenia są do spełnienia

Oszczędność w życiu człowieka jest niezwykle ważna.

Już od najmłodszych lat uczniowie naszej szkoły mają okazję nauczyć się tego dobrego nawyku, systematycznie oszczędzając w Szkolnej Kasie Oszczędności. W dniu 30 października 2018r. zorganizowano apel pod hasłem, „Marzenia do spełnienia”. Uczniowie klasy II i III, wspólnie z opiekunami SKO p. Elżbietą Soszka i p. Barbarą Gajo przygotowali część artystyczną.  Było to ciekawe i inspirujące przedstawienie  o tematyce promującej oszczędzanie.  Bo  przecież   oszczędność,   to   rzecz    bardzo   ważna   w   życiu   każdego  człowieka.   A  marzenia  ma   każdy   człowiek,   musi  umieć  dążyć  do  ich  spełnienia  i  wiedzieć jak je „spożytkować”. Uczniowie  podczas  części  artystycznej  pokazali,  jak   mądrze  korzystać  z posiadanych dóbr,  dbać  o   rzeczy  własne  i  innych,  dzielić  się  z  innymi,  nie  tylko  w  kraju,  ale  i w Afryce. Treści zawarte w inscenizacji miały na celu promocję wartości wychowawczych, zachęcały do pomagania osobom potrzebującym na Czarnym Lądzie. Barwne kostiumy tancerzy, świetnie dobrana muzyka oraz niezwykle ciekawe rekwizyty recytatorów złożyły się na oryginalne i pomysłowe widowisko słowno

W dalszej części uroczystości Szkolna Kasa Oszczędności przyjęła nowych członków – uczniów z klasy pierwszej. Pasowania dokonała p. dyrektor Agnieszka Śledź, a gratulacje dzieciom złożyły p. Elżbieta Soszka i p.Barbara Gajo – prowadzące od lat w naszej szkole SKO. Na pamiątkę pasowania uczniowie kl. I otrzymali od opiekunów SKO broszurki „Nowoczesna  lekcja  oszczędzania”  i   upominki  sponsorowane  przez Bank PKO BP  w Łukowie.

img

img

img

img

1
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 9
  • 3
Komentarze