07.04.2018

Podsumowanie akcji „Góra Grosza 2017”

2 stycznia 2018 r. w naszej szkole zakończyliśmy XVIII edycję akcji „Góra Grosza”, organizowaną przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Podczas tegorocznej akcji dzieci z przedszkola i uczniowie zbierali  drobne monety, by następnie przekazać je na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i pogotowiom rodzinnym. Uczniowie naszej szkoły, tak jak w poprzednich latach, włączyli się w tę  akcję. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem „Ziarnko do ziarnka…” wszyscy przez okres kilku  tygodni  skrupulatnie zbierali monety. Jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe; bilony utworzyły niezłą monetową górkę.

Razem w szkole zebrano12410 monet, co dało kwotę 303 zł 05 gr. W akcji wyróżniła się grupa 4-5 latków, która zebrała 1960 monet, a średnia zebranych na jednego ucznia wyniosła 130; na pochwałę zasługują również klasy I, która zebrała 1736 monet (173 monety na ucznia) i III- 1726 (115 monet na ucznia). Propagatorami akcji w naszej szkole są panie Elżbieta Soszka i Barbara Gajo – opiekunowie SKO oraz pani Wioletta Kucharska – nauczyciel przedszkola. „Góra Grosza” uczy wrażliwości na ludzkie potrzeby i kształtuje wrażliwość u młodego pokolenia.

img

img

 

1
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 27
  • 8
Komentarze