30.12.2015

Ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc” w naszej szkole

W dniu 6.11.2015 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”.

Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas I-III, którzy wspólnie z wychowawcami przygotowali drugie śniadanie składające się z: szaszłyków owocowych, papryczek nadziewanych twarożkiem, sałatek owocowych, warzywnych oraz kolorowych kanapek. Akcję poprzedziły zajęcia przeprowadzone w klasach przez wychowawców dzięki, którym uczniowie dowiedzieli się, że zdrowe odżywianie ma wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Lista 12 zasad zdrowego odżywiania zaczyna się od mycia rąk. Ważne jest też, by jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu; systematycznie sięgać po nabiał, ryby, mięsa, chleb oraz wodę mineralną. Istotny też jest zdrowy tryb życia –spacer, bieg, ćwiczenia. Był to dzień pełny wrażeń. Najważniejsze cele akcji zostały osiągnięte- zwiększanie świadomości zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywiania dzieci w Polsce- poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia kursu „ Zdrowie na piątkę”.

img

img

img

img

img

2
Dodaj Komentarz
 • 3
 • 5
 • 0
Komentarze
 • Wika
  Wika
  31.41.xxx.xxx
  2016-01-15 12:09 | Temat: śniadanie
  ODPOWIEDZ

  śniadanie naprawdę daje moc

 • skograbice
  skograbice
  83.21.xxx.xxx
  2015-12-31 11:15 | Temat: życzenia
  ODPOWIEDZ

  (.•´`*.✬⋰
  *.*✬⋰´¨) SZCZĘŚLIWEGO
  .•´,•*´¨)¸.•*¨)✬NOWEGO ROKU
  ¸.•´¸✬⋰.•*´¨)✬I SZAMPAŃSKIEJ
  *.*✬¸•´¸✬⋰.•*´¨)✬ZABAWY
  .•´,•*´¨)¸.•*¨)
  *¸.•´*)¸.•*´¨) .•´*,•*´¨)
  (¸.•´ (¸.•` * ¸.•´*.•´,•*´¨)
  ......\~~~~~/.....\~~~~~/
  .......\~~~~/.......\~~~~/
  ........\~~~/.........\~~~/
  .........\~~/...........\~~/
  ..........\~/.............\~/
  ...........||...............||
  ...........||...............||
  ...........||...............||
  ......./****\........../ ****\
  ###################