23.06.2026

Misja: pieniądze - jak je zdobywać, oszczędzać i pomnażać? – lekcja online

W dniu 19 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły klas 1-8 mieli okazję uczestniczyć w ogólnopolskiej lekcji online zorganizowanej w ramach programu SKO (Szkolne Kasy Oszczędności) PKO Banku Polskiego. Lekcję poprowadził Łukasz Mickiewicz - menedżer, który zajmuje się m.in. edukacją finansową i pokazuje, jak w prosty sposób stawiać pierwsze kroki w świecie inwestowania. To ostatnia lekcja SKO online w tym roku szkolnym - wyjątkowa okazja, aby zdobyć praktyczną wiedzę o pieniądzach, którą z powodzeniem można wykorzystać podczas wakacji. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się: jak mądrze wydawać pieniądze i odróżniać potrzeby od zachcianek, jak planować wydatki i mieć kontrolę nad swoimi pieniędzmi, dlaczego nawet małe, regularnie odkładane kwoty przynoszą duże efekty, czym różni się oszczędzanie od inwestowania, jak sprawić, żeby pieniądze zaczęły „pracować”. Lekcję koordynowały p. E. Soszka i p. D. Mościcka - opiekunowie SKO.

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 7
  • 9