02.02.2021

Specjalny dzień.

Dzień Pozytywnego Myślenia.

 

 DZIEŃ POZYTYWNEGO MYŚLENIA - Szkolne Blogi

Jak ważne w życiu jest pozytywne nastawienie, wiemy wszyscy. Kirsten Harrell, psycholog z USA, prowadzi badania nad wpływem optymistycznego nastawienia na zdrowie i jego rolą w procesie leczenia. Wyniki badań potwierdzają, że optymiści rzadziej chorują na nowotwory, choroby serca czy depresję. Dzień Pozytywnego Myślenia jest okazją do zastanowienia się nad swoim podejściem do życia.

 

Nasze usposobienie jest kwestią indywidualną, świat dzieli się na ludzi optymistycznie patrzących na życie i tych, którzy swą egzystencję widzą w ciemnych barwach. Jednak odpowiedniego podejścia do świata możemy nauczyć i siebie, i innych. Wiąże się to z ciężką pracą nad swoim charakterem i postrzeganiem rzeczywistości. Jak sprawić, aby szklanka była zawsze w połowie pełna? Warto w tym celu wykorzystać Dzień Pozytywnego Myślenia, który w Polsce obchodzimy zimą, a dokładnie 2 lutego.

 

Czy Dzień Pozytywnego Myślenia jest potrzebny?

Pozytywne myślenie pomaga nam w codziennym życiu przebrnąć przez trudności, uporać się z kłopotami. Optymiści bardziej w siebie wierzą i łatwiej osiągają sukcesy w każdej sferze życia. Ich życie jest po prostu łatwiejsze, prostsze i szczęśliwsze. Pozytywne myślenie pozwala patrzeć optymistycznie w przyszłość, a z sympatią na innych ludzi. Optymista nie szuka problemów, nie załamuje rąk z byle powodu, tylko czerpie z życia pełnymi garściami. Prawdą jest również to, że przyjemniej żyje się z człowiekiem, który potrafi każdy dzień przywitać uśmiechem. Co ważne, śmiech i radość są zaraźliwe, więc dobrze jest otaczać się ludźmi pozytywnie patrzącymi na świat. Badania naukowe dowiodły, że optymiści rzadziej zapadają na niektóre schorzenia (aż o 10% rzadziej), m.in. depresję czy schorzenia serca. Optymista łatwiej radzi sobie ze stresem, nigdy się nie poddaje i wychodzi zwycięsko z każdej podbramkowej sytuacji. Warto założyć, że wszystko ma sens i zmierza we właściwym kierunku. Takie myślenie daje odwagę i chęć do działania, napędza i popycha do przodu. Jeśli właśnie tak się mają sprawy, Dzień Pozytywnego Myślenia jest tym bardziej potrzebny. Właśnie wtedy możemy zwrócić szczególną uwagę na tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, nawet jeśli to tylko pomoc w postaci szczególnie pięknego i szczerego uśmiechu lub ciepłego słowa. Warto swoją pozytywną energię przekazywać dalej, zarażać nią innych ludzi.

 

img

 

 

 

Autor SuperLena z aktywu SKO 

24
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 8
  • 17
Komentarze