21.10.2015

Ślubowania nadszedł czas …

14 października 2015 roku w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Orzyszu odbyło się ślubowanie i pasowanie uczniów klas I.


W uroczystości, której głównymi bohaterami byli pierwszoklasiści udział wzięli: Ksiądz Proboszcz parafii p/w Matki Boskiej Szkaplerznej Lech Gardocki, Wicemarszałek województwa warmińsko – mazurskiego Pani Wioletta Śląska – Zyśk, Burmistrz Orzysza Pan Zbigniew Włodkowski, naczelnik wydziału Oświaty i Edukacji Pani Beata Jażdżewska, Radna Rady Miejskiej w Orzyszu Pani Anna Pilarczyk, zastępca przewodniczącego Rady Rodziców Pan Kazimierz Szukieć, sekretarz Rady Rodziców Pani Wioletta Chludzińska, nauczyciele oraz licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie pierwszaków. 

Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym ceremoniałem, po którym głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Orzyszu Pan Bogdan Kraszewski. Następnie wystąpił Burmistrz Orzysza Pan Zbigniew Włodkowski. Miłe słowa skierował do pierwszaków, po czym wręczył nauczycielom  Nagrody Burmistrza. Nagrody odebrali: Pan Bogdan Kraszewski, Pani Wioletta Bałdyga, Pani Ewa Laskowska, Pan Marek Dancewicz oraz Pan Szymon Król. Wśród nagrodzonych była również Pani Agata Koplińska, nieobecna na apelu. Potem z życzeniami  do najmłodszych oraz do nagrodzonych nauczycieli wystąpiła Wicemarszałek województwa warmińsko – mazurskiego Pani Wioletta Śląska – Zyśk. W imieniu Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty Pani Grażyny Przasnyskiej wręczyła listy gratulacyjne nauczycielom, którzy otrzymali medale Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczeni to: Elżbieta Kaniowska – Hawryłyszyn, Anna Kraszewska, Ewa Kraszewska, Dorota Paluch, Beata Podgórska,  Barbara Łukowska, Barbara Koziełło, Jolanta Słuchocka. Wyżej wymienieni nauczyciele otrzymali także listy gratulacyjne od Burmistrza Orzysza Pana Zbigniewa Włodkowskiego.

Po oficjalnych wystąpieniach  najmłodszy rocznik naszej szkoły zaprezentował swoje możliwości recytatorskie oraz wokalne. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostali pasowani przez Pana Dyrektora na uczniów szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawcy klas pierwszych wręczyli swoim uczniom pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie nie obyło się bez upominków dla pierwszaków. Prezenty ufundowali: Wicemarszałek województwa warmińsko – mazurskiego Pani Wioletta Śląska – Zyśk, Burmistrz Orzysza Pan Zbigniew Włodkowski, Radni Rady Miejskiej w Orzyszu, brać uczniowska naszej szkoły, Rada Rodziców. Zwieńczeniem imprezy był poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych.

Pierwszakom życzymy wszelkiej pomyślności oraz sukcesów w nauce. 

testtesttest

1
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 4
  • 6
Komentarze