26.09.2017

Zbieramy - pomagamy

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje” - Jan Paweł II

Powyższe słowa Patrona naszej szkoły mogą wydawać się sprzeczne. Bogactwo bowiem najczęściej kojarzy się z dobrobytem i z posiadaniem dóbr materialnych, a nie z dawaniem. Jednak największy autorytet naszych czasów - Święty Jan Paweł II - mówi, że dawanie ubogaca człowieka bardziej niż gromadzenie i zdobywanie kolejnych bogactw.

W naszej szkole organizujemy wiele akcji charytatywnych, które pozwalają nam "ubogacać" siebie, ale przede wszystkim sprawiać radość potrzebującym, chorym, smutnym i cierpiącym.

 

 „SZKOŁO POMÓŻ I TY” 2017/2018

 

Od wielu lat współpracujemy z Fundacją na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych  „POMÓŻ I TY” organizując na terenie naszej szkoły zbiórkę pieniędzy na rzecz podopiecznych fundacji. Akcja przebiega pod hasłem "Szkoło Pomóż i Ty" i propaguje najważniejsze wartości w życiu każdego człowieka: otwartość, dobroć i życzliwość

W bieżącym roku szkolnym pomagamy 17-letniej Oliwii, która pomimo przepukliny oponowordzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj. aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizacją jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu.

 

 

JAK MOŻECIE POMÓC???

To bardzo proste, każdy z Was może pomóc Oliwii poprzez zakup dowolnej ilości „cegiełek”. Koszt zakupu „ciegiełki” to minimum 2 zł (można ofiarować wyższą kwotę). Każda „cegiełka” przedstawia jakieś zwierzątko, a na odwrocie zawiera pomoc dydaktyczną np. tabliczkę mnożenia, wzory matematyczne, słówka z języka angielskiego, mini słowniczek ortograficzny itp. „Cegiełki” można kupić u Pani Agaty Rekiel lub uczennic z kl. Vc.

 

img

 

 

  

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji!!!!

 

 

 

 

 

OLIWIA KIELUSIAK

 

4
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 3
  • 2
Komentarze