23.11.2017

UROCZYSTE ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

"Jesteśmy gotowi do dalekiej ciężkiej drogi"

 

   14 listopada 2017 roku to dzień długo wyczekiwany przez dzieci, a zarazem ważna data w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie. Tego dnia 40 pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów szkoły.

   Uroczystość ślubowania odbyła się na dużej sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło także gości oraz rodziców i rodzeństwa pierwszoklasistów. Uroczystość uświetnili: Wójt Gminy Głusk pan Jacek Anasiewicz, pan Jacek Smagała przewodniczący Rady Gminy Głusk, ks. Józef Czerwieniec - proboszcz Parafii w Ćmiłowie oraz pan Tomasz Żola -przewodniczący Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Mętowie.

  Uczniowie klasy Ia i Ib pod kierunkiem swoich wychowawczyń: Teresy Krzywickiej oraz Bożeny Niedźwiadek zaprezentowali swoje talenty wokalne i recytatorskie wzbudzając aplauz wśród zgromadzonej publiczności. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie dzieci zostały pasowane przez Panią wicedyrektor Monikę Pawłowską na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mętowie przy pomocy symbolicznego ołówka. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy - akty pasowania i piękne prezenty ufundowane przez Wójta Gminy Głusk, Radę Rodziców, wydawnictwo Nowa Era oraz wspaniałych rodziców pierwszaków.  

   Na zakończenie uroczystości, Pani Wicedyrektor oraz Pan Wójt życzyli wszystkim pierwszoklasistom sukcesów w nauce i jak najlepszych wyników na pierwszym świadectwie.

   Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszaków, a dzieci wesoło świętowały  przy dźwiękach muzyki.

 

img

img

img

img

img

img

img

 

 

img

7
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 3
  • 2
Komentarze