08.10.2017

"Program dla szkół"

Od roku szkolnego 2017/2018 programy "Mleko w szkole" oraz "Owoce i warzywa w szkole" zostały zastąpione przez projekt pod nazwą "Pogram dla szkół".

     

     Szkoła jest bardzo ważnym – obok domu rodzinnego – miejscem w życiu dziecka, w którym spędza ono dużą część dnia. Wyniesione ze szkoły wzorce zachowań, w tym te dotyczące zdrowego stylu życia i odżywiania często wpływają na ukształtowanie się postaw utrzymujących się nawet przez całe dorosłe życie. Dlatego już od pierwszych miesięcy roku szkolnego nauczyciele z naszej szkoły kładą duży nacisk na edukację zdrowotną, zachęcając nasze pociechy do spożywania większych ilości owoców i warzyw.

 

img

 

     Od 2 października 2017r. rozpoczną się dostawy owoców, warzyw i mleka do szkół w ramach unijnego programu promującego zdrowe odżywianie się dzieci. 

Na jego realizację w roku szkolnym 2017/2018 przeznaczone będzie 240 mln złotych.

img

 

     Nowy projekt ma promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz produkty mleczne.

Projekt został opracowany na podstawie najlepszych doświadczeń zdobytych podczas realizacji poprzednich programów.  

     Zgodnie z założeniami "Programu dla szkół" dzieci będą otrzymywały bezpłatnie owoce i warzywa oraz produkty mleczne, będą brały także udział w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów m.in. zdrowych nawyków żywieniowych oraz pochodzenia żywności i rolnictwa.

     W nowym programie porcje owocowo-warzywne będzie otrzymywało więcej dzieci niż dotychczas i z większą częstotliwością, gdyż zwiększona została grupa docelowa. Owoce i warzywa dostaną uczniowie klas I-V, a poprzednio program był prowadzony w pierwszych trzech klasach podstawówki. Natomiast mniej uczniów będzie piło mleko, gdyż program „Mleko w szkole” obejmował uczniów z klas I-VI.

        

img

 

 

 

4
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 5
  • 3
Komentarze