23.10.2019

Mobilne planetarium – kosmos w naszej szkole

 Podobny obraz

 

  W październiku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Planetarium. Uczniowie, którzy uczestniczyli w pokazach mieli niepowtarzalną okazję, aby odbyć niezapomnianą podróż w najdalsze zakątki kosmosu. Mobilne Planetarium to niezastąpione narzędzie dydaktyczne dla młodszych i starszych, dzięki któremunw fascynujący sposób można zrozumieć zagadki otaczającego nas kosmosu oraz zrozumieć zjawiska astronomiczne, które zazwyczaj obserwuje się z Ziemi lub ogląda przez teleskopy.

  Na początku spotkania prowadzący przybliżył dzieciom postać Mikołaja Kopernika i za pomocą krótkiej wizualizacji przedstawił odkrycie tego słynnego astronoma. Wybrane dzieci przedstawiały ruch poszczególnych planet Układu Słonecznego za pomocą dmuchanych piłek, czyli ciał niebieskich.

 Uczniowie mieli również okazję do obejrzenia specjalistycznego sprzętu astronomicznego, modeli statków kosmicznych oraz mini wystawy kawałków meteorytów.

 Następnie we wnętrzu ogromnej, nadmuchiwanej kopuły, która stanowiła namiastkę kosmosu odbył się „kosmiczny seans”. Uczniowie wygodnie leżąc obejrzeli film edukacyjny, dzięki któremu bliżej poznali planety Układu Słonecznego. Dowiedzieli się m.in. jak dzielimy planety Układu Słonecznego, dlaczego nie można wylądować na gazowych olbrzymach,  na której planecie jest najcieplej, a na której najzimniej, dlaczego Mars jest nazywany czerwoną planetą itp.

 Z relacji uczestników wynika, że barwny, spokojny i plastyczny obraz pobudzał wyobraźnię, a samo leżenie pod rozgwieżdżoną kopułą było niesamowitą frajdą. Podróż w kosmos okazała się bardzo emocjonująca. 

 imgimgimgimg imgimgimg

  imgimgimgimg

imgimgimg

 

 

4
Dodaj Komentarz
 • 26
 • 17
 • 9
Komentarze
 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  188.147.xxx.xxx
  2019-10-30 06:27 | Temat: kosmos
  ODPOWIEDZ

  Mieliście super lekcję. Pozdrawiamy.

 • spswierze
  spswierze
  79.185.xxx.xxx
  2019-10-25 11:11 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiamy i życzymy słonecznego piąteczku!

 • izabela720
  izabela720
  5.173.xxx.xxx
  2019-10-24 17:35 | Temat: SKO W SP2 W LUBANIU
  ODPOWIEDZ

  ¯`•♥•´¯)
  ---`•.¸.•´(¯`•♥•´¯)
  (¯`•♥•´¯).`•.¸.•´(¯`•♥•´¯).
  --`•.¸.•´----♪♪♪-----`•.¸.•´
  ___*♥*_______*♥*
  _*♥*__ *♥*_*♥*__*♥*
  *♥*_____*♥* ____ *♥*
  *♥*_SERDECZNIE__*♥*
  _*♥*POZDRAWIAMY*♥*
  ___*♥*___*____*♥*
  _____*♥*___*♥*
  _______*♥*♥

 • wilczki
  wilczki
  178.36.xxx.xxx
  2019-10-24 07:16 | Temat: SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  ╔════╗_____❤
  ║░╔╗░║____❤
  ║░║╚═╝___❤
   ║░╚══╗__❤
  ╚══╗░ _❤
  ╔═╗║░║❤
  ║░╚╝░║❤
  ╚════╝ERDECZNIE POZDRAWIAM...
  ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ ☀️ڿڰۣ i życzę miłego dnia☀️ڿڰۣ ☀

  Super sprawa z tym planetarium.