12.11.2019

MAGIA TEATRU

 7 listopada klasy pierwsze wraz ze swoimi wychowawcami panią Agatą Rekiel i panem Henrykiem Skórskim, oraz paniami Agnieszką Tkaczyk i Eweliną Gryglas, miały przyjemność obejrzeć w lubelskim Teatrze Muzycznym przedstawienie pt.: „Kot w butach”.

img

  Spektakl przygotowany został na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak reżyser Jerzy Turowicz wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność mogła więc śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek - wszystko dobrze się skończyło, Janek ożenił się z królewną, a Kot nadal łapał myszy w królestwie.

  W sceniczną akcję mogła włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki. Spośród widzów aktorzy wybrali m.in. Amelię Wrześniewską, Wiktorię Podkościelną i Stasia Dudziaka z kl. 1b, którzy weszli na scenę i odgadywali zagadki. W nagrodę otrzymali słodycze.

img

imgimg imgimg

 Spektakl okazał się bardzo interesujący. Uczniowie z zaciekawieniem obserwowali kolorową scenografię oraz grę aktorów. 90 minut minęło wyjątkowo szybko. Nic dziwnego, że aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 Po zakończeniu przedstawienia na naszych uczniów czekała dodatkowa niespodzianka, czyli zobaczenie teatru od kulis. Pracownik teatru, który wcielił się w przewodnika zaprowadził nas za kulisy, gdzie wszyscy mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne dla publiczności. Tym sposobem gościliśmy na zapleczu sceny, w garderobie, a nawet w orkiestronie, czyli miejscu pod sceną, gdzie gra orkiestra.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

  Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji,

o czym świadczyły uśmiechy dzieci i komentarze po zakończonym spektaklu.

 

  Uczniowie nie mogą już doczekać się kolejnej wizyty w Teatrze Muzycznym!

14
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 13
  • 17
Komentarze