09.10.2018

Cudze chwalicie swego nie znacie

Pod koniec września uczniowie naszej szkoły podziwiali m.in. uroki Poleskiego Parku Narodowego, który znajduje się w naszym województwie lubelskim. Przeczytajcie i zobaczcie fotorelację z tej wyprawy....

 img

Uczniowie naszej szkoły z klasy 2a i 2b wraz z nauczycielami uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej do Poleskiego Parku Narodowego i Podziemi Kredowych w Chełmie. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Ośrodku Dydaktyczno – Administracyjnym w Urszulinie. Tutaj dzieci obejrzały film pt. „Poleski Park Narodowy” oraz podpatrywały w specjalnych inkubatorach cykl rozwojowy żółwików oraz zapoznały się z czynną ochroną żółwia.

img

 img

img

   Następnie wraz z przewodnikiem udaliśmy się na przepiękną, a zarazem najstarszą ścieżkę przyrodniczą „Dąb Dominik”, gdzie korzystając z cudownej pogody poznawaliśmy piękno i bogactwo przyrodnicze Poleskiego Parku Narodowego. W lesie mieliśmy bliskie spotkanie z małą jaszczurką i wiewiórkami.

img

 img

  img

img

 img

Zwiedziliśmy również Ośrodek Dydaktyczno – Muzealny Poleskiego Parku Narodowegow Załuczu Starym, w skład którego wchodzą: muzeum, wiata ekspozycyjna, ścieżka dydaktyczna „Żółwik” z oczkiem wodnym i ośrodek rehabilitacji zwierząt. Tutaj uczniowie mieli okazję poznać dawne życie mieszkańców poleskich wsi, ich oryginalne narzędzia, meble i sprzęty. Obejrzeli też wystawę poświęconą prehistorii i historii terenów PPN. Rozpoznawali różnorodne okazy zwierząt bytujących na terenie parku.

img

   Kolejnym punktem programu były Podziemia Kredowe w Chełmie. Po drodze jednak, zmęczeni już trochę wycieczką, zjedliśmy pyszny obiad w restauracji i miło spędziliśmy czas na pobliskim placu zabaw. Na koniec dotarliśmy do Chełma. W podziemiach dzieci przekonały się, że skała na której leży miasto, jest niezwykła, a cały podziemny labirynt ma nawet kilkadziesiąt kilometrów długości i rozciąga się pod całą chełmską starówką. Jednak trasy, po których spacerowaliśmy były znacznie krótsze; przemierzyliśmy około 2 km. Wewnątrz oglądaliśmy wiele ekspozycji archeologicznych i górniczych. Mali odkrywcy wykazali się ogromną odwagą podczas spotkania z mieszkającym w podziemnych korytarzach duchem Bieluchem.

img

img

img

img

Po długiej wędrówce po podziemnej krainie wszyscy mieli ochotę na małe „co nieco” czyli przepyszne lody w pobliskiej lodziarni.

img 

img

 

img

Zmęczeni i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły, a następnie do naszych domów. Niewątpliwie wycieczka była dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody, ekologii i niezapomnianą przygodą.

9
Dodaj Komentarz
 • 7
 • 6
 • 18
Komentarze
 • Kasia
  Kasia
  5.172.xxx.xxx
  2018-12-01 17:55 | Temat: 😊
  ODPOWIEDZ

  Cudowni 😍😍😍😍

 • izabela720
  izabela720
  5.173.xxx.xxx
  2018-10-12 20:29 | Temat: SKO W SP2 W LUBANIU
  ODPOWIEDZ


  __________.aaaaaaaaaaa..
  ________aaaaaaaaaaaaaaaaa
  _____aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  ___aaaaaaaaaaaaaa _____★☆
  __aaaaaaaaaaaaaa________★☆
  .aaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaa´o)aaa
  aaaaaaaaaaaaaaaa
  aaaaaaaaaaaaaaaaaa
  .aaaaaaaaaaaaaaaaa
  _aaaaaaaaa:::aaaaa
  __aaaaaaaaaaaaaa _________★☆
  ___aaaaaa ★ aaaaaa.._____★☆
  _____aaa ★°★ aaaaaaaaaaaaaa
  _______ ★°★°★ aaaaaaaaaaa
  _°★°★°★°★°★°★°★°aaaa´
  ____°★°★°★°★°★°aaa´
  _____°★°★°★°★°
  ____★°★°___°★°★
  ___★°__________°★
  Miłego wieczoru :-)

 • Złotówa
  Złotówa
  194.28.xxx.xxx
  2018-10-12 13:51 | Temat: Super :)
  ODPOWIEDZ

  To była super wycieczka :)

 • krsoj
  krsoj
  92.55.xxx.xxx
  2018-10-11 22:26 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Pozdrawiamy Was cieplutko i życzymy spokojnej nocki :)

 • Aga
  Aga
  31.0.xxx.xxx
  2018-10-10 14:52 | Temat: 😊
  ODPOWIEDZ

  Wspaniałe miejsca, warto je odwiedzić 🐌🐞🕸🍂🍃🍄🦔

 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  188.146.xxx.xxx
  2018-10-10 07:17 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Mieliście wspaniałą edukacyjna wycieczkę. Brawka dla WAS. Serdecznie pozdrawiamy z Orzysza.

 • wilczki
  wilczki
  178.36.xxx.xxx
  2018-10-10 07:14 | Temat: SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  Rankiem wpadamy i głosik sympatii zostawiamy🤗

  Zapraszamy do nas na Mazury.

 • agatkarek
  agatkarek
  89.186.xxx.xxx
  2018-10-10 07:21 | Temat: SKO Mętów
  ODPOWIEDZ

  A my zapraszamy do nas na Lubelszczyznę, naprawdę warto!!!!!!
  :) :) :)

 • krsoj
  krsoj
  92.55.xxx.xxx
  2018-10-09 22:31 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Świetna wycieczka :) Pozdrawiamy Was cieplutko i życzymy spokojnej nocki:)