21.01.2013

Święto pieczonego ziemniaka

W dniu 4 października odbyło się w szkole Święto pieczonego ziemniaka przygotowane przez Samorząd Szkolny i członków SKO. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom naszych uczniów, a także bazując na ich doświadczeniu, postanowiliśmy przybliżyć im wiadomości związane z ziemniakiem z zakresu przyrody, geografii i historii. Uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki rywalizowały w konkursach: sportowo- zręcznościowych. Przeprowadzone zostały takie konkurencje jak „Sadzenie ziemniaków”, „Slalom z ziemniakiem na łyżce”, ,,Wykopki”, ,,Rzut ziemniakiem do celu”, ,,Skoki w workach”, „Obieranie ziemniaków”( konkurs dla nauczycieli). Sprawiły one dzieciom wiele radości, wzajemnie się dopingowały. Wszystkie konkursy zostały nagrodzone symbolicznymi dyplomami. Obchody Święta Pieczonego Ziemniaka poszerzyły i utrwaliły wiadomości o ziemniakach, kartoflach, pyrach czy grulach i tych gotowanych, i pieczonych i smażonych… Nie zabrakło prawdziwych pieczonych w ognisku ziemniaków, które tego dnia smak

DSCF4124.JPG

DSCF4125.JPG

DSCF4129.JPG

copy_of_DSCF4143.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 6
  • 11