21.03.2018

Szkolny Konkurs Recytatorski

01.03.2018r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja szkolnego etapu Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Celem konkursu było rozwijanie uzdolnień twórczych, doskonalenie umiejętności recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno prozy i poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci.

imgDo rywalizacji na najciekawsze interpretacje polskich twórców przystąpili uczniowie w trzech kategoriach wiekowych:

I grupa: klasy I-III,

II grupa: klasy IV-VI,

III grupa: klasa VII

Recytatorzy przedstawili dwa wybrane utwory polskich twórców. Wielką popularnością cieszyły się dzieła J. Brzechwy, J. Tuwima, W. Terlikowskiej, D. Gellner czy W. Szymborskiej. Poziom konkursu był wysoki, więc komisja miała nie lada kłopot przy wyborze zwycięzców. Szczególnie recytacje najmłodszych uczestników zasługiwały na najwyższą pochwałę i były nagradzane gromkimi brawami.

imgKomisja w składzie: W. Licbarska-Kramp, A. Formela, M. Okrój i I. Romanowska przesłuchała 20 recytatorów i wyłoniła laureatów. Zostali nimi:

I grupa

1. miejsce - Maja Bosz (kl. III)

2. miejsce - Hubert Formela (kl. III)

3. miejsce - Milena Berendt (kl. II))

II grupa

1. miejsce - Anna Dagiel (kl.V)

2. miejsce - Dawid Grot (kl. IV)

3. miejsce - Julia Grabowy (kl. V)

III grupa

1. miejsce - Julia Dagiel (kl. VII)

2. miejsce - Anna Belgrau (kl. VII)

img

Zdobywcy I. i II. miejsca w każdej kategorii wiekowej reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym, który odbył się na Małej Scenie SP im. Heweliusza w Żukowie. Tam również nasi młodzi recytatorzy zostali zauważeni przez jury. Oto ich sukcesy:

Hubert Formela – III. miejsce wśród recytatorów klas I-III

Maja Bosz – wyróżnienie wśród recytatorów klas I-III

Julia Dagiel – wyróżnienie wśród recytatorów klas VII i gimnazjum

imgimgWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapisz

1
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 8
  • 15
Komentarze