22.03.2018

Spotkanie z przedstawicielem KRUS

W związku z VIII Ogólnopolskim Konkursem Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" odbyła się w naszej szkole pogadanka na temat zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom - upadkom osób.

imgCelem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Ponadto szkoła otrzymała wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. imgimg

W trakcie pogadanki przedstawciele KRUS zaprezentowali i omówili z dziećmi plansze z ilustracjami niebezpiecznych zdarzeń, upadków mogących mieć miejsce na gospodarstwie. Dzieci zobaczyły też z bliska właściwe, antypoślizgowe obuwie z grubym frezem oraz taśmę służącą do oznaczania miejsc niebezpiecznych.

imgimg

Teraz czekamy na ciekawe prace plastyczne naszych uczniów. Z każdej kategorii wiekowej wytypujemy po 3 prace, które wezmą udział w etapie wojewódzkim.

imgKategorie wiekowe:

klasy I-III szkoła podstawowa

klasy IV-VI szkoła podstawowa

klasa VII szkoły podstawowej oraz klasy II-III gimnazjum.

img

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 3
  • 9