07.01.2018

Orszak Trzech Króli 2018

W niebieskich barwach wyróżniał się Orszak Króla Baltazara - symbolizującego Afrykę. Tu zobaczyć można było uczniów SP w Borkowie i w Glinczu. W tym roku ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie wyruszyła nieliczna delegacja. Za to wszyscy jej członkowie zostali zaproszeni przez afrykańskiego króla do ołtarza, by wspólnie oddać pokłon Dzieciąteczku i ofiarować przyniesiony dar.

 img

VI Orszak Trzech Króli w Żukowie zintegrował uczniów, rodziców, przedszkolaków z całej gminy. Przemaszerował główną ulicą miasta - ul. Gdyńską. 

imgimgimgimgimg

imgimg

Na trasie Orszaku ustawiono sześć scen. Pierwsza, mówiąca o grzechu, była pod żukowską halą sportową. W drugiej, symbolizującej walkę dobra ze złem, wystąpili młodzi strażacy z OSP Żukowo. Dwór Heroda znalazł się na tarasie cukierni Markiza, zaś pasterzy w polu odegrali dzieci, rodzice i pracownicy Przedszkola i Żłobka Bocianowo. 

 imgimg

img

img

img

Wojskowym gazikiem do żłóbka dotarli Kacper, uosobiony przez Ireneusza Laskowskiego, Melchior w osobie Jarosława Bielawskiego i Baltazar - gościnnie Jito Noubosse z Kamerunu. Na czas przemarszu zaświeciło słońce, przestał padać deszcz. 

 imgimg

Tuż przed kościołem, do którego zmierzał orszak, ustawiono bramę anielską, z napisem "Żukowo". Jak zażartował ks. bp Wiesław Szachetka, musi to oznaczać, że w Żukowie żyje się jak w niebie.... 

 img

Zakończenie orszaku odbyło się w kościele Miłosierdzia Bożego, gdzie złożono pokłon Nowonarodzonemu, z muzyką i tańcem świętowano Objawienie Pańskie.

imgimgimgimg

Na zakończenie wszyscy uczestnicy orszaku otrzymali małe upominki: herbatkę z Rwandy, książeczki "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym" oraz kalendarzyk na rok 2018.

img

 Szczegółowe relacje można odnaleźć pod niżej wymienionymi adresami stron: 

http://kartuzy.info/wiadomosc,33149,Zukowo-Kolorowy-Orszak-Trzech-Kroli-czyli-jaselka-w-drodze.html

http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/orszak-trzech-kroli-w-zukowie-zgromadzil-tysiace,4367359,artgal,t,id,tm.html

http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/orszak-trzech-kroli-w-zukowie-bylo-na-kaszubska-i-goralska,4367361,artgal,t,id,tm.html

http://kartuzy.naszemiasto.pl/artykul/orszak-trzech-kroli-w-zukowie-zlozenie-darow-i-koledowanie,4367365,artgal,t,id,tm.html

http://expresskaszubski.pl/kultura/2018/01/zukowo-tlumny-orszak-trzech-kroli-monarchowie-podrozowali-wojskowym-samochodem

 

4
Dodaj Komentarz
  • 21
  • 2
  • 17
Komentarze