31.10.2022

Dzień tabliczki mnożenia

W dniach 03.10.2022 - 07.10.2022 odbyły się w naszej szkole obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dla klas III – VIII, nazwane na potrzeby naszej szkoły Tygodniem Tabliczki Mnożenia. Obchody rozpoczęły się od udekorowania szkoły, następnie wszyscy uczniowie klas III- VIII zostali przeegzaminowani ze znajomości tabliczki mnożenia, rywalizując o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w czterech kategoriach wiekowych: klasy III, klas IV, klas V – VI, klas VII - VIII.

imgPrzebieg rywalizacji:


W pierwszym etapie rywalizacji po szkole chodziły 3- osobowe patrole egzaminacyjne, które testowały każdą z klas. Test polegał na szybkim pisemnym egzaminie z tabliczki mnożenia. Następnie po sprawdzeniu testów przez nauczyciela uczniowie z najwyższą liczbą punktów przechodzili do kolejnego etapu rywalizacji i poddawani byli kolejnemu pisemnemu testowi. Rywalizacja trwała tak długo, aż udało się wyłonić jednego zwycięzcę w każdej z kategorii. Ostatecznie w każdej grupie wiekowej odbyło się od dwóch do czterech etapów. Nagrodą w rywalizacji był tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w danej kategorii oraz duża tabliczka czekolady.

img

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia wywalczyli:


• Klasa III: Szymon M. kl. 3
• Klasy IV: Adam Ch. kl. 4A
• Klasy V - VI: Amelia K. kl. 6
• Klasy VII - VIII: Olimpia S. kl. 8B

Koordynator wydarzenia:
Katarzyna Kałdowska

img

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 8
  • 17