31.10.2022

Dzień owoców i warzyw oraz lekcja "Jemy zdrowo" w szkole w Borkowie

W dniu 21 października obchodzony jest Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Jest to nie tylko święto ogrodników i sadowników, ale i wszystkich konsumentów uwielbiających owoce oraz warzywa.

img

W oddziałach przedszkolnych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie realizowany jest projekt edukacyjny  „Żyj zdrowo i kolorowo”. Celem akcji jest popularyzacja zdrowych nawyków  żywieniowych wśród przedszkolaków oraz zaangażowanie rodziców w przygotowanie dzieciom ciekawego i urozmaiconego drugiego śniadania. Dodatkowo podczas posiłku dzieci się integrują, a w ramach projektu wykonają tematyczne prace plastyczne i bawią się.

img

img

img

Klasa I obchodziła dzień zdrowego odżywiania zgodnie z rozkładem tematów lekcji czyli 27 października. Pierwszoklasiści najpierw zapoznali się z nazwami warzyw i owoców oraz niesionymi przez nich wartościami dla organizmu człowieka, a następnie określali miejsce rośnięcia jadalnej części warzyw. Kwintesencję zajęć stanowiło wykonanie smakowitych owocowych szaszłyków i zdrowych zabawnych kanapek inspirowanych zdjęciami z podręcznika. Szczególne podziękowania dla rodziców, którzy pomogli w organizacji i bezproblemowym przebiegu zajęć.

imgimgimgimgimg

img

img

img

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 11
  • 20
  • 14