07.03.2020

Dzień Bezpiecznego Internetu oraz wizyta uczniów koła informatycznego na Politechnice Gdańskiej

11 lutego 2020r. (wtorek) Szkoła Podstawowa w Borkowie uczestniczyła w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku zajęcia objęły swym zasięgiem wszystkich SKO -wiczów (począwszy od najmłodszych) jak również wydział ETI na Politechnice Gdańskiej, gdzie dotarli połączeni uczniowie trzech szkół gminy Żukowo.


img

Przez cały tydzień (10-15 lutego 2020r.) wychowawcy klas od 0 do VIII w ramach godzin wychowawczych omawiali ze swymi podopiecznymi zasady bezpiecznego postępowania w sieci. Na lekcjach miały miejsce nie tylko pogadanki edukacyjne, lecz również pokazy filmowe, gry i zabawy edukacyjne oraz zajęcia plastyczno - techniczne. Członkowie kółka informatycznego (w tym grupa SKo-wiczów) wspólnie z rówieśnikami z żukowskich szkół wzięli udział w zabawie wyjazdowej, a mianowicie rozwiązywaniu wielkiego quizu z wiedzy na temat bezpieczeństwa internetowego. Prawidłowe odpowiedzi nagradzane były naklejkami z logo DBI 2020'.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Szczególnym akcentem całej akcji w borkowskiej szkole było poznanie jednego z najszybszych w Polsce - superkomputera TRYTON. Należy on do Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (TASK) powstałego w 1994r. Biorąc udział w pokazach naukowych uczniowie poznali rozwój sieci internetowej na Pomorzu i w Polsce, wcześniejsze typy komputerów obsługujących sieć, systemy chłodzenia superszybkich komputerów, rodzaje kabli informatycznych. Ponadto obejrzeli symulacje dokonywanych przez Trytona nietuzinkowych obliczeń w zakresie prognozy pogody, zachowania struktur wirnikowych w śmigłowcach, złożonych zagadnień fizycznych, chemicznych i przyrodniczych. 

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 8
  • 3