27.01.2018

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Borkowie

Dwudniowe świętowanie miało miejsce w naszej szkole 22 i 23 stycznia 2018 roku. Uczniowie oddziałów najmłodszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie zaprosili swoje babcie i dziadków na artystyczne akademie i poczęstunek z okazji święta seniorów. Od wczesnej jesieni trwały konsultacje, tworzenie ciekawych i zaskakujących programów oraz mozolne próby występów zespołowych.

imgimgimgimgimg

Oddziały przedszkolne i klasa pierwsza przygotowały dynamiczny pokaz nawiązujący do Piratów z Karaibów. Maluchy parodiowały także „magiczne dziadków sztuczki”, jak babcia ograła komputer w karty. Tańczące śnieżynki z klasy II zaprezentowały kostiumowy pokaz baletowy. Dzieci z klasy IIIa wierszami i śpiewem uczciły swoich kochanych gości, wykonały też latynowską cha - chę dla babci i dziadka. Klasa IIIb zaprezentowała wierszowany teatrzyk, układając imponujące puzzle tańczących babci i dziadka, następnie klasowy zespół instrumentalny w składzie keyboard, flety i dzwonki na tubach wykonał piękne Sto lat. Wszystkie występy zostały podsumowane  wspólnie odśpiewaną przez dzieci pieśnią Życzymy, życzymy...

imgimgimgimgimgimgimgimgDyrektor szkoły Józef Belgrau dziękując uczniom, nauczycielom i wspierającym logistycznie uroczystość rodzicom podkreślił rolę, jaką spełniają dzisiaj babcie i dziadkowie w rodzinach. Są nadal bardzo ważni dla swoich wnuków. To oni wreszcie mają czas i cierpliwość dla swoich małych pociech. Dlatego wnuczęta tak bardzo ich kochają, co pokazały choćby na tej uroczystej akademii.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg 

 

2
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 12
  • 1
Komentarze