26.02.2022

DBI 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 obchodziliśmy 8 lutego, aczkolwiek w borkowskiej szkole trwał on już od 25 stycznia.

imgW każdej z klas zostały przeprowadzone okolicznościowe zajęcia poświęcone bezpieczeństwu w internecie.

 img

Na uczniów klas starszych czekało "spotkanie online" z Ewą Farną i zaproszonymi przez nią gośćmi, którzy opowiedzieli swoje trudne doświadczenia cyberprzemocy i uwodzenia w sieci. Dodatkowo nauczyciel informatyki przeprowadził z uczniami dyskusję na temat obejrzanego materiału edukacyjnego, zaczerpniętego ze strony www.edukacja.fdds.pl.img

Młodsze dzieci zgłębiały wiedzę o bezpieczeństwie internetowym z "Sieciakami", "robotem Necio", przy pomocy krótkich filmów "Owce w sieci" oraz znanych bajek "Królowa Śniegu", "Czerwony Kapturek", "Śpiąca Królewna" oraz "Rybak ze Złotą Rybką" po raz pierwszy w nowych, zaskakujących odsłonach.

imgimgimg

Klasy II i IIIa dodatkowo 10 lutego wzięły również udział w spektaklu online "Dziecisieci – Plik I Folder Na Tropie Internetowych Kłopotów". 9-letni Filip uwielbiał gry komputerowe i przesiadywanie w internecie. Dzień bez tabletu, telefonu, konsoli czy komputera uważał za dzień stracony. Jego młodszej siostrze, Oli podobało się to coraz mniej. Kiedy więc w ich mieszkaniu pojawili się niezwykli super-bohaterowie, natychmiast poprosiła ich o pomoc. Na szczęście chłopca w porę udało się uwolnić z pułapki sieciowciąga. Po spektaklu odbył się czat na żywo z Plikiem i Folderem, którzy sprawdzali wiedzę przyswojoną przez młodych widzów nt. niebezpieczeństw czyhających w sieci.

imgimg

W ramach koła informatycznego odbyły się również zajęcia dedykowane bezpieczeństwu internetowemu. Uczniowie klas 4-6 rozwiązywali quizy, oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali zagadki, rebusy, zdobywając klucz do niezwykle ważnej wiedzy nt. zagrożeń płynących z sieci. 

imgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 0
  • 27
  • 22