31.10.2022

Code Week 2022

To już 10 lat, a więc 10 edycja !!!

imgSzkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Borkowie po raz piąty aktywnie zangażowała się w jubileuszowe wydanie Europejskiego Tygdnia Kodowania. "To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób."

imgimg

imgimg

img

img

Szkoła zgłosiła łącznie 52 wydarzenia w różnych grupach wiekowych. W tegorocznej edycji przeważająca część zajęć odbyła się w klasach 0A i 0B w oparciu o Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować" Anny Świć (ambasadorki Europejskiego Tygodnia Kodowania) w którym udział bierze kilkanaście tysięcy nauczycieli. 

img

img

imgimg

img

imgimg

Łącznie Polska uplasowała się na mocnym trzecim miejscu w skali Europy, aczkolwiek wciąż jeszcze napływają wydrzenia z różnych części kraju. Jest to spowodowane pewną nowością. Otóż z okazji 10 urodzin Code Week, brane są pod wzgląd wszystkie wydarzenia programistyczne, jakie odbywają się od września do końca grudnia 2022 roku. Szkoła w Borkowie dodaje je sukcesywnie.

img

img

img

Dodatkowo w ramach wydarzeń Code Week'u został zaaranżowany konkurs 1000 pierwszych organizatorów różnych inicjatyw związanych z kodowaniem. Obecnie czekamy na wyniki akcji.

img

img

img

Zajęcia odbywały się zarówno w szkole jak i poza szkołą np. w Centrum Hevelianum oraz w pomieszczeniach kompleksu Klasztoru Ponorbertańskiego w Żukowie. Najważniejsze, że uczniowie naszej placówki oświatowej aktywnie zaangażowali się w naukę kodowania, która pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, ulegający ciągłym zmianom. Dołączyliśmy do miliona organizatorów i uczestników inspirując w ten sposób rozwój kodowania oraz myślenia obliczeniowego, by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

img

img

img

img

 

Koordynator akcji w SP im. Jana Pawła II w Borkowie 

Katarzyna Gruchała

0
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 5
  • 6