27.01.2018

Borkowscy uczniowie na Nocy Biologów

Idea Nocy Biologów narodziła się na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w styczniu 2012 roku. Wkrótce podobne przedsięwzięcia pojawiły się w innych ośrodkach uniwersyteckich. W tym roku biologiczny piątek przypadła 12 stycznia 2018 r. Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdański Ogród Zoologiczny oraz Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed zaprosili uczniów na bardzo ciekawe wykłady, warsztaty i pokazy prezentujące współczesna biologię. Na ten dzień, od godziny 15.00 do 20.00 w budynku Wydziału Biologii studenci, doktoranci oraz pracownicy Wydziału Biologii UG przygotowali szereg atrakcji (56 tematów z dziedziny biologii, które zaprezentowali na 114 imprezach).

img

W Nocy Biologów 2018 aktywny udział wzięli uczniowie najstarszych klas i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie. Uczestniczyli w pokazach, warsztatach, grach dydaktycznych, konkursach. Przeżyli przygodę w świecie roślin mięsożernych, spotkali się z królem nocy – nietoperzem, obserwowali świecące morskie bakterie, zaznajomili się z tajnikami orzechów, próbowali powstrzymać szalonego naukowca Jansztajna w jego destrukcyjnych działaniach. W przerwie naukowych zmagań spacerowali po bursztynowym lesie poznając uwięzione w nim i uwiecznione rośliny oraz zwierzęta.

img

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

imgimgimgOpiekę i organizację wyjazdu borkowskiej młodzieży zapewniły nauczycielki: Joanna Kwidzinska, Renata Belgrau i Natalia Możejko-Kuźmicka. Wyjazd do kampusu uniwersyteckiego okazał się niezapomnianym przeżyciem. Wiele warsztatów, wystaw, pokazów, gier zostało jeszcze do odkrycia. Przyszłoroczna ósma edycja Nocy Biologów odbędzie się na pewno z udziałem uczniów borkowskiej szkoły.

img

img

1
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 0
  • 14
Komentarze