Drukujemy dziecięce marzenia
Warsztaty technologiczne pt. „Drukujemy dziecięce marzenia” zostały przeprowadzone dla uczniów klas 0–III naszej szkoły. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w świat nowoczesnych technologii, rozwijanie ich kreatywności oraz zapoznanie z podstawami projektowania przestrzennego i druku 3D. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wprowadzenia teoretycznego, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, czym jest druk 3D, gdzie znajduje zastosowanie oraz jak przebiega proces tworzenia modeli – od pomysłu aż po gotowy wydruk. Prowadzący zaprezentowali również drukarkę 3D, omawiając sposób działania.
Kolejnym etapem warsztatów była część praktyczna. Uczniowie, wraz z prowadzącymi, przy użyciu prostych i intuicyjnych programów do projektowania 3D, mieli możliwość stworzenia własnych modeli. Były to breloczki. Po zakończeniu projektowania praca została przygotowana do druku.
Warsztaty przebiegały w miłej i twórczej atmosferze. Uczniowie chętnie zadawali pytania oraz dzielili się swoimi pomysłami. Zajęcia nie tylko dostarczyły im wiedzy, ale także rozwinęły umiejętności logicznego myślenia, planowania oraz pracy twórczej.
Podsumowując, warsztaty „Drukujemy dziecięce marzenia” były wartościowym doświadczeniem edukacyjnym, które w atrakcyjny sposób połączyło naukę z zabawą. Zajęcia przyczyniły się do rozwijania zainteresowań technologicznych uczniów oraz pokazały im nowe możliwości tworzenia i realizowania własnych pomysłów.






