27.02.2013

Międzynarodowa wymiana młodzieży świetnym sposobem na oszczędne zwiedzanie kraju i świata.

W dniach 20-25 lutego 2013 r. gościliśmy w naszej szkole 10 uczniów z Dublina (Irlandia). Przylecieli do Polski (w środę po południu) z inicjatywy i pod opieką Pani Iwony Sierackiej, nauczyciela pracującego w polskiej szkole przy Ambasadzie RP w Dublinie oraz Pani Marty Wybraniec, również nauczyciela tejże szkoły. Młodzież zamieszkała w domach naszych uczniów, którzy wspaniale zaopiekowali się swoimi gośćmi.  Codziennie, wspólnie (nasi goście i uczniowie) pod opieką Pani Joanny Kawczyńskiej i Pana Dyrektora Dariusza Brzyka zwiedzali różnorodne miejsca Dolnego Śląska. Szczególną radość dzieciaków wywołała zima, która przywitała ich wielkimi zaspami. W czwartek  wszyscy udali się Teatru Miejskiego w Jaworze na sztukę pt. „Cena sumienia” wystawioną przez Narodowy Teatr Edukacji.

Po południu pojechali na lodowisko do Świdnicy.

Drugi dzień zwiedzania (piątek) rozpoczął się wizytą w Muzeum Gross-Rosen, gdzie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, funkcjonującego w latach drugiej wojny światowej. Następnie pojechali na Łysą Górę. Tam - dla nieśmiałych sprawdzone sanki, dla odważnych - pierwsza w życiu próba na desce.

W sobotę wyruszyli w góry. Wjechali  kolejką gondolową na Stóg Izerski (1107 m n.p.m.). Nawet przenikliwy wiatr i sypiący śnieg nie zepsuły im humoru. Wprawdzie spacer po górach w takich warunkach był niemożliwy, ale za to  udały się zakupy pamiątek w Szklarskiej Porębie

W niedzielę nasi uczniowie do południa sami zapewnili atrakcje swoim kolegom, po południu wszyscy spotkali  się pod szkołą na kuligu i ognisku zorganizowanym przez pana Mariusza Dębickiego – sołtysa Marcinowic. Zabawa była przednia.

W poniedziałek nadszedł nieubłagany  czas pożegnania . Ostatni dzień, to dzień spędzony  we Wrocławiu, zwiedzili Ostrów Tumski i Rynek.

Po obiedzie  uczniowie odprowadzili swoich gości  na lotnisko. Pożegnaniom nie było końca, polało się wiele łez, jednak pocieszeniem jest to, że niebawem nasi uczniowie polecą do Dublina i znowu się spotkają. Tam na pewno zobaczą wiele ciekawych miejsc.

Taka wymiana jest wspaniałym sposobem na poznanie nowych ludzi i miejsc, a przy tym o wiele tańsza, niż wyjazdy z biurem podróży.

 

copy_of_thumbnail.php.jpg

 

DSCF2084640x480.jpg

 

 

copy2_of_thumbnail.php.jpg

 

 

DSCF2553640x480.jpg

 

2
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 13
  • 14
Komentarze