10.05.2014

Quiz o kompostowaniu

W tym tygodniu nasi uczniowie zebrali się wraz z nauczycielem, p. Justyną Chłopicką przy kompoście, stworzonym przez naszego nauczyciela przyrody, p. Czesława Iskrę. Właśnie przy kompoście został przeprowadzony quiz na temat kompostowania. Jego celem było zapoznanie dzieci z procesem tworzenia się kompostu i korzyści płynących z jego otrzymania.

Nie wiem czy wiecie, że gotowy kompost może służyć jako nawóz organiczny do roślin? Nasz szkolny kompost co roku zasila nasze piękne kwiatki w bogactwo składników mineralnych. Poza tym jego przygotowanie i utrzymanie nie zajmuje wiele czasu i nie pochłania praktycznie żadnych pieniędzy.

 

Czy poznajecie na zdjęciu poniżej nasz kompost, który pokazywaliśmy Wam jesienią zeszłego roku?

copy_of_DSC01170.JPGcopy_of_DSC01174.JPGcopy_of_DSC01168.JPG

 

 

A oto jego obecny stan. Na zdjęciach możecie zobaczyć naszych uczniów. Pilnie przysłuchują się oni nauczycielowi, który zadaje pytania z quizu o kompostowaniu.

 

copy_of_Zdjcie0217.jpgZdjcie0218.jpgZdjcie0219.jpgZdjcie0220.jpgZdjcie0221.jpg

 

 

Czy potraficie rozwiązać nasz quiz? Piszcie w komentarzach, ile dobrych odpowiedzi udało Wam się udzielić. Niżej znajdziecie także klucz do pytań z quizu.

 

ŻYCZYMY POWODZENIA!!!

aq3.jpgaq4.jpg

 

copy_of_aq5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

aq6.jpgaq7.jpg

aq8.jpg

 

 

1
Dodaj Komentarz
  • 24
  • 5
  • 26
Komentarze