14.01.2016

Cegiełki na pomoc choremu chłopcu

Uczniowie naszej szkoły aktywnie i odpowiedzialnie włączają się w różnorodne akcje charytatywne.

Samorząd uczniowski działający przy szkole podstawowej, przy współpracy z Fundacją Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „ POMÓŻ I TY” włączył  się w akcję sprzedaży cegiełek z pomocami naukowymi. Całkowity koszt uzyskany ze sprzedaży cegiełek zostanie przekazany fundacji.

To nie pierwsza tego typu akcja w naszej szkole, w zeszłym roku również rozprowadzaliśmy cegiełki wśród uczniów naszej szkoły. W tym roku fundacja pieniądze ze sprzedaży cegiełek przeznaczy  na pomoc m.in. 21-letniemu Jakubowi Nowakowskiemu, który choruje na retinopatię wcześniaczą i autyzm. Nasze cegiełki zostały już prawie rozsprzedane, co świadczy o wysoce pozytywnej postawie naszych uczniów w stosunku do osób potrzebujących.

Zarówno w oszczędzaniu, jak i w dawaniu liczy się każdy grosz!

 

0
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 16
  • 0