18.10.2016

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak obchodzimy święto tabliczki mnożenia w naszej szkole...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Organizowana jest pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają”. Głównym celem przedsięwzięcia jest zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w nietypowy sposób oraz uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Młodsi uczniowie sprawdzają „tabliczkową” wiedzę starszych kolegów w szkole oraz osób dorosłych poza szkołą – w urzędach, sklepach i wielu innych miejscach.

Nasza szkoła przystąpiła po raz drugi do tej akcji. Od 26 września uczniowie przypominali
i utrwalali sobie tabliczkę mnożenia w formie gier i zabaw, interaktywnych ćwiczeń, układanek podczas lekcji matematyki, zajęć świetlicowych oraz w domu.

Kulminacyjnym momentem akcji był dzień 30 września. Tego dnia Komisje Egzaminacyjne przeprowadziły sprawdzian ze znajomości tabliczki wśród dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły oraz kolegów i koleżanek z kl. III – VI Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.

Następnie Patrol Egzaminacyjny pod opieką koordynatorów akcji: p. Anny Karpińskiej oraz p. Danuty Górak wyruszył poza teren szkoły. Tym razem role się odwróciły bowiem to uczniowie przepytywali dorosłych. Niecodzienny sposób sprawdzania „tabliczkowej wiedzy” wywołał wiele pozytywnych emocji wśród dorosłych. Odwiedziliśmy Urząd Miejski, Ośrodek Pomocy Społecznej, Bibliotekę Publiczną, salon fryzjerski, sklepy. Przepytywaliśmy napotkanych przechodniów. Każdy kto pozytywnie zdał egzamin otrzymał imienny certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki i tym samym uzyskał tytuł „Experta Tabliczki Mnożenia”.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i zmierzyli się z tabliczką mnożenia.
Do zobaczenia za rok!!!

img

imgimg

Nasi sko-wicze też świetnie sobie radzili

1
Dodaj Komentarz
  • 21
  • 24
  • 13
Komentarze