15.02.2011

2. Krótka historia SKO w naszej szkole

Historia SKO w Lipnicy

Ważną rolę w codziennym życiu człowieka odgrywa umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi. Powinniśmy się jej uczyć od najmłodszych lat. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności. SKO w naszej szkole istnieje od 1993 roku. Każdego roku uczniowie uczą się oszczędzania, a szkoła bierze udział w konkursie „Dziś oszczędzam w SKO  ­ – jutro w PKO" zdobywając czołowe miejsca w rejonie podkarpacko – lubelskim. W ciągu 17 lat  nasza szkoła zdobyła  4 razy I miejsce  i 5 razy reprezentowała rejon na etapie centralnym zdobywając  raz wyróżnienie, 7 razy II miejsce, 2 razy III miejsce i 2 razy wyróżnienie. Dzięki wygranym w tych konkursach uczniowie otrzymali nagrody pieniężne, za które zakupiono dla nich nagrody rzeczowe, a dla szkoły zakupiono między innymi  sprzęt muzyczny i piłkarzyki.

1
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 6
  • 1
Komentarze