06.05.2022

Ruch drogowy

Europejski Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

 🚴🚶🛵🚙🏍️🚜🚑🚒🚌🚓🚎🚖🚖🚔🚍🚋

 

6 maja to Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Został on ustanowiony przez Komisję Europejską i ma na celu zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa na drodze. To część strategii, zmierzającej do zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w całej Unii Europejskiej.

 

Powodem wprowadzenia Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego był stały wzrost liczby wypadków drogowych z udziałem pieszych, rowerzystów i motocyklistów. W tym dniu w całej Europie prowadzone są działania profilaktyczne, edukacyjne, a także debaty, konferencje, czy pokazy. To także świetna okazja, by przypominać wszystkim uczestnikom ruchu, że za bezpieczeństwo na drodze odpowiedzialni jesteśmy wszyscy, zarówno jako piesi, rowerzyści, jak i kierujący pojazdami. A ponadto, jazda zgodnie z przepisami prawa, a także wzajemny szacunek mają kluczowy wpływ na zmniejszenie liczby wypadków komunikacyjnych.

Odbiorcami wprowadzonego święta są zarówno instytucje decydujące w kwestiach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i sami użytkownicy dróg. Ustanowienie Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest wyraźnym sygnałem dla decydentów o potrzebie aktywnego ich działania w zakresie tworzenia, zmiany oraz udoskonalania przepisów drogowych z myślą o osiąganiu coraz wyższego poziomu bezpieczeństwa.

 

https://bezpieczny-przejazd.pl/aktualnosci/detail/europejski-dzien-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/

 

Zachowajmy rozwagę podczas poruszania się po drodze. 

1
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 2
  • 6
Komentarze