04.02.2020

Granie na ekranie

04.02.2020

 

https://sko.pkobp.pl/sko/static/img/sko_logo.png?v=e334ecf352e917915b1855a882031a47

Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej, Fundacja Dbam o Mój Z@sięg oraz Uniwersytet Gdański prowadzi ogólnopolskie badania naukowe pt. GRANIE NA EKRANIE.

Cele badania to zdobycie aktualnej wiedzy na temat używania gier cyfrowych przez dzieci i młodzież oraz edukacja w zakresie odpowiedzialnego grania.

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (4-8 klasa) oraz dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych.

Nasza szkoła również bierze udział w tym badaniu.

Badania trwają do końca czerwca 2020 roku.
Po zakończeniu będzie można zapoznac się z jego wynikami.
 
Szkoły, które chciałyby przeprowadzić badania u siebie mogą zgłosić swoją szkołę do badania wchodząc na stronę https://dbamomojzasieg.com/granie-na-ekranie  
i wypełnić krótki kwestionariusz rejestracyjny. Po prawidłowo dokonanej
rejestracji otrzyma na podanego e-maila wiadomość wraz z unikatowym
kodem dla szkoły. Po zakończonych badaniach otrzyma wyniki dla uczniów swojej szkoły.
 
 


Główne elementy projektu „Granie na ekranie”:

  • Ogólnopolskie badania naukowe: ilościowe, realizowane w szkołach na terenie całego kraju oraz jakościowe, uwzględniające m. in. wywiady pogłębione z terapeutami uzależnień od gier oraz badania fokusowe skupione wokół najpopularniejszych wśród dzieci i młodzieży gier cyfrowych.

  • Szkolenia dla Młodych Wolontariuszy: spotkania odbywające się w każdym województwie, podczas których wybrani uczniowie ze szkół z danego województwa zostaną przygotowani do poprowadzenia warsztatów dla swoich rówieśników w swoim otoczeniu.

  • Wykłady dla rodziców i nauczycieli: jeszcze w tym roku szkolnym odbędzie się pilotażowa seria spotkań dla rodziców oraz dla nauczycieli, w wybranych szkołach na terenie 6 województw. Planowana jest kontynuacja szkoleń na szerszą skalę w roku szkolnym 2020/2021.

  • Raport z badań naukowych: po zakończeniu badań opracowany zostanie raport z badań ilościowych i jakościowych, który zostanie szeroko i bezpłatnie udostępniony opinii publicznej, szczególnie zaś szkołom, gminom i powiatom. Raport będzie zawierał rekomendacje wynikające z otrzymanych wyników. 

Udział w projekcie dla szkół, gmin, powiatów oraz osób indywidualnych jest całkowicie bezpłatny.



1
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 18
  • 5
Komentarze