10.01.2021

CRS2

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Krzywdzie uczestniczyła w Całościowym Rozwoju Szkół (CRS). Było to dwuetapowe działanie mające na celu zmianę kultury swojej pracy.

W latach 2016-2018 CRS1 – poziom podstawowy -  szkoła poznała i wprowadziła do swojej codziennej praktyki podstawowe elementy (OK) oceniania kształtującego – cele lekcji, kryteria sukcesu oraz informację zwrotną.         

W latach 2018-2020  CRS2– poziom zaawansowany -  działania szkoły koncentrowały się na pogłębianiu rozumienia OK (oceniania kształtującego) poprzez pracę ze strategiami OK (oceniania kształtującego) i wprowadzanie podstawowych praktyk profesjonalnej pracy nauczycieli.

Nauczyciele dążyli do zmiany nastawionej na poprawę efektów uczenia się uczniów i nauczania. Wymagało to ogromnego zaangażowania i pracy z ich strony. Stosowania innowacyjnych metod pracy.  Nauczyciele współpracowali w małych grupach, które wspólnie gromadziły doświadczenia i doskonaliły warsztat pracy.

W ramach obu poziomów Całościowego Rozwoju Szkoły nauczyciele z Zespołu Szkół w Krzywdzie brali udział w licznych konferencjach, warsztatach, szkoleniach regionalnych oraz kursach internetowych.

Po zakończeniu realizacji działań na poziomie zaawansowanym w dniu 4.12.2020r. w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Krzywdzie odbyła się konferencja upowszechniająca podsumowująca działania placówki. Konferencja odbyła się w formie on-line, do udziału w niej zostały zaproszone szkoły podstawowe z województwa lubelskiego, szkoła partnerska z Lublina, szkoły podstawowe z gminy Krzywda oraz szkoły rozpoczynające swoją przygodę z OK.

Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Krzywdzie uzyskała prestiżowy tytuł Szkoły Uczącej Się  będący certyfikatem jakości nauczania i uczenia się uczniów.

Tytuł ten aktualnie posiadają zaledwie 34 placówki w Polsce i tylko 3 w województwie lubelskim.

Po uzyskaniu certyfikatu szkoła została zgłoszona i zakwalifikowana do Klubu Szkół Uczących Się, do którego należy tylko 20 szkół z całej Polski.

 

Certyfikat Szkoły Uczącej Się:

Szkoły w Polsce z tytułem Szkoły Uczącej Się w 2020 roku:

       Szkoły w województwie lubelskim z tytułem Szkoły Uczącej Się  w 2020 roku.

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 4
  • 1